Донбас український
Про таке
![10 років Донецькому Євромайдану](/sites/default/files/styles/content_preview/public/image/content/2024/02/1.jpg?itok=lyj3F_5d)
10 років минуло, як ми всі пережили реальний цівілізаційний разлом. Ми з вами вже тоді відчували, що для нашої держави діється щось історичне, щось грандіозне.
Володимир Березін / 86
![](/sites/default/files/styles/content_preview/public/image/content/2023/01/Web.jpg?itok=4CHvt8Kl)
До уваги всіх, хто цікавиться історією та культурою Донеччини!
Володимир Березін / 52
![](/sites/default/files/styles/content_preview/public/image/content/2023/01/Mykola-CHernyavskyj.jpg?itok=6PBwO5OU)
«Перед Різдвом 1867 року, 22 грудня (за новим стилем 3 січня 1868 р.), під солом’яною стріхою, в селі Торській Олексіївці (або Шаховій) Бахмутського повіту, побачив світ Божий.
Володимир Березін / 36
![](/sites/default/files/styles/content_preview/public/image/content/2022/11/DSC03981.jpg?itok=68JnYT5i)
Сьогодні важлива дата в історії літературної Донеччини.
Володимир Березін / 203
![](/sites/default/files/styles/content_preview/public/image/content/2022/05/vodolazskiy-anons-2022-02.jpg?itok=OG654a3D)
Цього дня у 2014 році Анатолій Водолазький, у розпал денеерівського шабашу, вийшов на центральну площу міста з прапором України.
Він чудом залишився живий.
Соб. инф. / 21
![](/sites/default/files/styles/content_preview/public/image/content/2022/02/tyhyi-pislyamova_0.jpg?itok=CZ3Tcr77)
«Вибиті шибки, двері, немає даху та все навколо поросло чагарниками – все, що залишилося від будинку Тихих в селі Їжевка, де 95 років тому народився Олекса Тихий – зараз це Костянтинівська громада…», — так починалися в ці дні репортажі, присвячені нашому видатному земляку по загальноукраїнських каналах телебачення.
№ 05 (1621) 02.02.2022
![](/sites/default/files/styles/content_preview/public/image/content/2022/01/%D0%A2%D0%B8%D1%85%D0%B8%D0%B9%20%D1%87%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F%2014%20%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83.jpg?itok=JoEkKfjc)
Дату його народження на Донеччині визначають з початку Незалежності. Починали з Олексієво-Дружківки, Дружківки, а з 2007 року ми постійно їздимо на місце його народження в Їжівку, проводимо молебень, покладаємо квіти.
№ 04 (1620) 26.01.2022
Від українського Христа до Сосюри та сонячних батарей
Навіть починається це село (тепер Званівська громада) з екологічного вірша Володимира Сосюри (народився як раз 6 січня та малим мешкав тут): "Верби над Бахмуткою, Званівки сади, піснею я хуткою прилечу сюди…".
№ 02 (1618) 12.01.2022
![](/sites/default/files/styles/content_preview/public/image/content/2022/01/1504132_379021365571095_1569356050_n.jpg?itok=Ji-UHl5I)
Чи розуміє влада Костянтинівки, наскільки це відноситься до нашої громади? Чи пам’ятає, що у нас народився та виріс Олекса Тихий?
№ 02 (1618) 12.01.2022
![](/sites/default/files/styles/content_preview/public/image/content/2022/01/%D0%A1%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D1%8F%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%20%D0%91%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%A0%D0%B5%D0%B7%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE.jpg?itok=ihyOxvOa)
На Донеччині 1 січня відбулися вже традиційні смолоскипні ходи на честь Дня народження головного Провідника держави, теоретика та ідеолога українського національного руху ХХ століття Степана Бандери. В Слов'янську це були вже сьомі заходи, які, як і зараз, закінчуються мітингом та панахидою біля пам’ятника Т.Шевченко.
№ 01 (1617) 05.01.2022
20 серпня, біля стадіону Рекорд (в минулому «Автоскло») пройшов фестиваль української культури «Вільний степ», який був приурочений до 30-ї річниці відновлення Незалежності України.
№ 34 (1598) 25.08.2021
![](/sites/default/files/styles/content_preview/public/image/content/2021/07/1821_0001_0039_1247_resized.jpg?itok=gQI08afB)
Це списки періоду масового заселення донецьких степів після знищення в 1775 році Вольностей Запорозьких російською царицею Катериною Другою. Землі Вольностей були окуповані і роздані царськими урядовцями поміщикам з умовою заселення мало населених запорожцями степів.
№ 28 (1592) 14.07.2021
![](/sites/default/files/styles/content_preview/public/image/content/2021/05/3_resized.jpg?itok=HaNf-nsH)
Я так хотів туди попасти.
Попав, але так замало.
№ 20 (1584) 19.05.2021
![](/sites/default/files/styles/content_preview/public/image/content/2021/02/%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B0.jpg?itok=hIlftSg_)
Як ми писали, нова костянтинівська влада приємно вражає своїм українством. Всі офіційні заходи - принципове мовою, учасників АТО щиро підтримують, на День пам'яті Кіборгів схилили голови перед їх пам’ятником – це не просто, як раніше, на сайті написати.
№ 04 (1568) 27.01.2021