Як ми писали, нова костянтинівська влада приємно вражає своїм українством. Всі офіційні заходи - принципове мовою, учасників АТО щиро підтримують, на День пам'яті Кіборгів схилили голови перед їх пам’ятником – це не просто, як раніше, на сайті написати.
І ось на цьому тижні 22 січня, на День Соборності: “У сквері Олекси Тихого міський голова О.Азаров та секретар міськради Д.Коржиков відкрили пам’ятну дошку «ОДНА ЄДИНА СОБОРНА УКРАЇНА». Як сказано на дошці - “На цьому місті буде встановлено монумент, присвячений Дню Соборності України”.
Даємо частку привітання О.Азарова: “День 22 січня 1919 року назавжди залишиться в історії українського народу як свято Соборності України.
Високий принцип соборності своїх земель – найблагородніший у світі ідеал, до якого прагне кожна нація. «Соборна» - означає спільна, злагоджена, та, що має згоду усіх. Ніхто не зможе сьогодні заперечити, що ми хочемо жити саме в такій державі! Ідея соборності України була і є однією з найзаповітніших мрій українців протягом довгих років. Сьогодні нас розділяють різні епохи, але об’єднують однакові прагнення. Я вкотре хочу всіх закликати до єдності, бо коли ми будемо єдиними і згуртованими, стояти плече в плече, лише тоді спільними зусиллями зможемо досягти головної мети. Тільки тоді ще міцніше утвердиться Соборність України!”.
Д.Коржиков: “Сьогодні соборність не обмежується лише ідеєю збирання етнічних земель у рамках національної держави, а передбачає також духовне єднання всього населення країни незалежно від національності. Соборність – це забезпечення справжнього суверенітету і незалежності народу, міцний фундамент для побудови процвітаючої демократичної національної держави...”.
Як сказано в Розпорядженні міського голови №18-р, відкриття цієї пам’ятної дошки відбулося “беручи до уваги клопотання управління культури, молоді та спорту Костянтинівської міськради” та на неї, разом з заходами по Дню пам’яті жертв Голокосту було виділено з бюджету 6500 грн.
Ось як відгукнулися на цю подію місцеві активісти у фейсбуці:
Євген Шаповалов: “Дружківка заздріть, що у неї немає такої влади!”.
Алексей Круторогов: “А чому саме такий монумент має там бути? З ким та коли це вірішувалось, обговорювалось, в якому форматі, чим обгрунтовано?”.
Konstantin John: “Я считаю, что это не совсем правильный подход… «Друзями» широко обсуждалось, что там должно было быть. Оплатили проект. И власти приняли решение — детскую площадку».
Віктор Токай: “И на обломках самовластья напишут наши имена... Так писав Пушкін, а так в наших реаліях... Я переконаний, що на найближчих сесіях необхідно увіковічнювати імена наших сучасників, котрі віддали свої життя за нас з вами...”.
Мария Байрачная: “Костянтинівка собі не зраджує.... гірше може, краще ні...”.
Анна Шевченко: “День Соборности – это напоминание о том, что сила нашего государства – в единстве украинских земель. Но судя по отзывам, единством у нас не "пахнет". Да, в нашем городе сейчас не сладко, но если мы будем выкрикивать озлобленные комментарии и тыкать друг в друга пальцами - лучше не станет. Хорошее руководство в городе или плохое, пока говорить рано. Мы выбрали этих людей, нам с ними жить и работать. Давайте будем чуточку добрее. Сейчас это не очень приглядная доска, но она же там временно. Ее скоро заменит монумент. И это будет куда эстетичнее, чем торчащий из земли кусок памятника”.
Соб. инф.