Природа, як завжди, створила диво. На це можна дивитись нескінченно. Приблизно дві сотні лебедів, що живуть на водосховищі в Регіонально-ландшафтному парку Клебан-Бик, цієї зими вперше не полетіли у вирій. Птахи залишилися зимувати.
Біологиня-дослідниця парку Галина Семеніхіна каже, що спостерігають за ними через квадрокоптер. Коли сталося різке похолодання, всі птахи знаходилися в одній великій ополонці діаметром приблизно 15 метрів. Поряд з лебедями рятуються від морозу десь 500 крижнів.
А 7 лютого у нас були зафіксовані мігруючі гості. Серед лебедів-шипунів та крижанів, вже постійних мешканців водойми, плавала зграя з 8 (один самець та сім самок) особин птахів виду крех малий (Mergellus albellus). Це водоплавний птах родини качкових. Єдиний представник роду Mergellus (Selby, 1840). В Україні пролітний, зимуючий вид. Під час міграцій трапляється на всій території; регулярно зимує вздовж морського узбережжя, на Дніпрі, Дунаї та Сіверському Донці, інколи спостерігається в зимовий період на інших водоймах в глибині суходолу, які не замерзають.
Клебан-Бик виявився одною з таких водойм. Це — полохливий птах і легко відлітає, коли його турбують. І це правда, коли квадрокоптер підлетів трохи ближче, вони сполохались та почали втікати. Цей випадок ще раз підтверджує важливість Клебан-Бицького водосховища, як природоохоронного об’єкта.
Гарно видно, що з птахами все в порядку, їм добре, вони активні та не голодні.
Любіть природу та бережіть її!
Науково-дослідний відділ РЛП "Клебан-Бик".