За два роки на "тій стороні" цій мешканець Костянтинівки змінив кілька «професій»: від вартового на блокпостах до механіка-водія. У 2015 році, коли українські військові гинули, захищаючи Савур-Могилу та Іловайськ, бойовик вартував околиці селища Дібровка Шахтарського району, прикриваючи таким чином колони важкої бронетехніки, що їхала з «братьскої» держави на підмогу терористам. Повернувся у вільну частину України, бо засумував за сім’єю. Але нещодавно на стопконтролі при перевірці документів та речей пасажирів автобусу, що прямував до Костянтинівки, його було викрито.
«Вступив по-дурості. Надивився всякого по телебаченню», — таке пояснення чують співробітники карного розшуку обласного главку від чоловіка, який підозрюється в участі у незаконних збройних формуваннях.
Спочатку він приймав участь у так званому референдумі, а потім став на захист псевдореспубліки зі зброєю в руках. Керівництво придивлялося до «бійця», поставивши його перевіряти транспорт на блокпості, а потім, коли бойовики відступили, пішов за ними в Донецьк.
Згодом за розпорядженням «керівництва» передислокувався у селище Дібровка. Для всіх – охороняв кордони населеного пункту від потрапляння розвідгруп ЗСУ, і лише у вузьких колах знали, що до бойового завдання його підрозділу входило тилове прикриття колон ворожої техніки, що рухалась на підмогу вбивати українських військових у найгарячіших точках 2015-го року – на Савур-Могилі та в Іловайську.
Після виконання наказу їх перекинули на Білу Кам’янку Бойківського (Тельманівського) району, а потім у Роздольне. У цьому невеличкому селищі боєць «пройшов курси» з керування БМП. «Одного разу показали, у мене вийшло, тоді й присвоїли механіка-водія БМП-1», — каже він, після чого у складі груп почав виїжджати на бойові позиції.
«Служив» не за «ідею», а за 15 тисяч рублів на місяць.
Коли необхідність у його активній участі стала відсутня, почав ремонтувати техніку бойовиків.
Всі два роки, поки чоловік воював проти України, сім’я мешкала на вільній її частині, а тому, коли сум за рідними став нестерпним, бойовик повернувся до них. Але не додому, бо там могли затримати, а вивіз всю родину до Мирнограду, де і переховувався. Там же влаштувався на офіційну роботу пекарем і отримував зарплатню. Тепер уже від українських законних роботодавців.
Під час спроби повернутися у Костянтинівку його було затримано. Рейсовий автобус було зупинено для традиційної процедури перевірки.
Сьогодні екс-бойовику повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.260 «Створення не передбачених законом збройних формувань або участь у їх діяльності» Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до 8 років позбавлення волі. Запобіжний захід не обирався.
Бахмутський відділ поліції.