В Костянтинівці до кінця літа планують встановити 10 мобільних укриттів

Опубликовано admin - May 01

Захисні конструкції різних типів придбали для мешканців ще чотирьох населених пунктів Донеччини. Деякими такими укриттями можна буде користуватися вже за три тижні, інші ж з’являться наприкінці року. Розповідаємо, які саме захисні споруди встановлять та скільки за це заплатили. 

Фото з відритих джерел.

Про закупівлі захисних споруд журналісти Вільного радіо дізналися з порталу Prozorro.

До 20 травня 13 мобільних укриттів з’являться у Дружківці. Їх замовили на Балівському заводі залізобетонних конструкцій. 7 захисних споруд обійшлися у 5 180 000 грн, тобто по 740 000 грн за штуку. Решту придбали в того ж виробника, однак вони іншого типу та дешевші — по 220 тисяч гривень за кожне укриття. Технічні характеристики конструкцій замовники у документах не вказують.

10 мобільних укриттів до кінця літа планують встановити на вулицях Костянтинівки. Кожне з них обійдеться бюджету міста у 275 тисяч гривень. Зараз міськрада шукає підрядника, який виготовить захисні споруди. За техзавданням, це мають бути конструкції висотою у 2,5 метра, з такою ж довжиною та шириною у 3,1 метри. Також передбачені двері. Кожне укриття має бути розраховане щонайменше на дев’ятьох людей.

До кінця 2023-го по одному мобільному укриттю мають встановити у місті Миколаївка та селі Криворіжжя. Їх замовили на дніпровському підприємстві “Карат проект”, кожна така споруда обійшлася у 250 тисяч гривень. Ймовірно, ці укриття матимуть циліндричну форму — у документах вказали внутрішній діаметр конструкції (2 метри) та висоту (2,38 м). Також передбачені металеві двері та по три розсувних вікна у кожній споруді. Всередині їх оздоблять деревом.

Ймовірно, мобільні укриття планують встановити й у Кураховому. Ми не знайшли закупівель захисних споруд для цього міста, однак з місцевого бюджета заплатили близько 150 тисяч гривень за перевезення таких конструкцій.

Нагадаємо, перші 10 мобільних укриттів вже встановили у Слов’янську. Захисні споруди розмістили на зупинках із великими транспортними розв’язками.

"Вільне радіо".