Вчителька з Костянтинівки два місяці збирала розвідінформацію для терористів "ДНР"

Опубликовано admin - Jan 11
Printer Friendly, PDF & Email

Вінницький міський суд Вінницької області розглянув клопотання слідчого про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо 59-річної донеччанки, яка підозрюється у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) КК України.

Захоплення терористами будівлі Костянтинівського виконкому, 2014 р.Фото з архіву редакції.

В рамках досудового розслідування встановлено, що учителька хімії з міста Констянтинівка Донецької області упродовж періоду з листопада до грудня 2017 року сприяла діяльності терористичної організації «Донецька народна республіка». Підозрювана збирала розвідувальну інформацію щодо позицій, дислокацій, чисельності, маршрутів пересування, засобів Збройних Сил України та інших військових формувань України, які беруть участь у проведенні антитерористичної операції та систематично передавала із власного мобільного телефону отримані дані співробітнику «гарячої лінії» так званого «МГБ ДНР».

У судовому засіданні прокурор клопотання слідчого підтримав та зазначив, що жоден із м’яких запобіжних заходів не може запобігти доведеним під час розгляду ризикам, оскільки підсудна підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину. Разом з тим, адвокат підозрюваної просив відмовити у доведенні клопотання.

Дослідивши матеріали справи суддя задовольнив клопотання та застосував до 59-річної жінки запобіжний захід у вигляді тримання від вартою строком на 60 днів.

Наразі триває слідство.     

Прес-служба Вінницького міського суду Вінницької області.

Від редакції:

По інформації з Управління освіти поки що ця вчителька не ідентифікована і немає доказів, що вона викладала у костянтинівській школі. Ми проводимо дослідження та дамо точну інформацію у паперовому примірнику в середу.