З 17 по 22 травня у місті Стамбул (Туреччина) відбулася ХХ Міжнародна олімпіада екологічних проектів. Змагання проходило під девізом "Це наш світ!" та об'єднало у своїх рамках юних екологів з більш ніж 50 країн світу.
Б.Бандурко біля головної мечеті Стамбулу (друга праворуч)
Мій шлях до екологічних олімпіад почався ще змалечку. До п'ятого класу я навчалася у Олександро-Калинівській школі, де нам проводили виховні години, присвячені мальовничим куточкам Донеччини. Також велику роль у моєму розвитку зіграла старша сестра Владислава, яка ще у нашій Олександро-Калинівській школі займалася науковою роботою з краєзнавства, а згодом, після вступу в ліцей, і з екології. Тож, натхнена прикладом сестри та сповнена любов'ю до природи рідного краю, я вирішила зробити власний екологічний проект.
Особисто я представляла в Стамбулі проект з очистки води від нафти та нафтопродуктів, робота над яким проводилася майже рік на базі хімічного факультету Донецького національного університету та обласного ліцею "Ерудит". Першим кроком до омріяної поїздки на Міжнародну олімпіаду стала участь і перемога у обласному етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології, яка проводиться вдруге (до цього екологічна олімпіада існувала у рамках олімпіади з біології). За обласним туром був всеукраїнський. Я була горда захищати честь Донецької області, звісно, трохи нервувала, адже з понад 90 учасників з усіх куточків України мали обрати лише двох найдостойніших. Участі в останньому етапі передували тренувальні збори, які проходили у м. Київ, у підготовці нам допомагали викладачі та студенти провідних ВУЗів країни.
І ось, нарешті, коротенький переліт через Чорне море та місто контрастів Стамбул, яке зустріло нас чудовою погодою, тож ми відразу озброїлися фотоапаратами та вирушили досліджувати історичні місця. В перший день олімпіади ми розмістили наші стенди у виставковій залі Фатіх університету, одного з престижніших університетів Східної Азії. На наступний день проходила презентація екологічних проектів, ми багато спілкувалися з учасниками з інших країн та господарями олімпіади, також на заході були присутні науковці та політичні діячі Туреччини. За час підготовки і участі в олімпіаді я знайшла багато нових друзів та однодумців, не лише на теренах України, а також отримала безцінний досвід, який, сподіваюсь, допоможе нам, молодому поколінню українців, зробити наше майбутнє кращим та зберегти навколишнє середовище, адже ЦЕ НАШ СВІТ, і яким він буде, — залежить лише від нас!
Богдана Бандурко, учасниця олімпіади.