Відкрите звернення Донецької обласної організації Партії Зелених України до голови Донецької обласної державної адміністрації, керівника військово-цивільної адміністрації П.Кириленко

Опубликовано moderator - Jan 18

Шановний Павло Олександрович! Вітаємо Вас з пройдешніми світами та бажаємо міцного здоров’я та енергії у справі укріплення України та збереження Природи Донеччини! Цим зверненням ми звертаємо Вашу увагу на наступні проблеми, що знайшли  собі місце у наших містах та селах під час святкування Нового Року та Різдва :

1. Щодо використання засобів піротехніки. Безконтрольне і безпрецедентне використання піротехніки у часи пандемії і близького військового протистояння нагадують пір під час чуми. Відділи культури та їм подібні осередки не провели роз’яснювальну роботу з населенням. Тим більше, що вже прийнято укази та звернення влади стосовно таких дій, але загальний стан речей показав повну зневагу до цих норм на фоні повної бездіяльності наших правоохоронців. Для домашніх та диких тварин це вкрай небезпечно – їх рефлекторика та психіка цього не витримує, птахи лякаються, підіймаються надовго в небо та гинуть від знесилення, падаючи на землю. Собак та кішок довго шукають і часто не можуть знайти. Також це безперечно зневага до військовослужбовців, які розквартировані в цих містах, чи поряд з ними, яку свою внутрішню оцінку і ставлення до цього вони дають, про це також не треба забувати.  

Навіщо, заради якихось хвилинних радощів, ризикувати отриманням травм, збільшувати загрози пожежі та травматизму, що вже неодноразово було? Ми не розуміємо, як взагалі таке може бути в нашій прифронтовій зоні? Вимагаємо розбору ситуації, притягнення до відповідальності винних та прийняття відповідного зваженого розпорядження по недопущенню такого й надалі.

2. Нахабний та незаконний продаж ялинок. Справа не тільки в тому, що були випадки продажу дерев без чіпів та документів. Головне – в наших містах розпорядженням влади їм не виділялися конкретні місця для реалізації. Чому це не робиться у нас, якщо в багатьох містах країни міська влада призначає конкретні ділянки для продажу хвойних дерев перед Новим Роком, за це не береться оренда і не йдуть гроші до бюджету? Кому це вигідно і чому не виконуються елементарні вимоги правил торгівлі на місцях?

3. Ми бачимо, в яких важких умовах розвивають свій бізнес наші друзі, фермери, що стали часткою Зеленого туризму, учасники АТО – Генадій Попелюський, Сергій Свириденко та інші. Вважаємо, що для розвитку не тільки  бізнесу, а й популяризації нашого краю, треба обов’язково спілкуватися з такими ентузіастами. Тому просимо створити нараду ініціативних  фермерів,  організувати щось на кшталт постійно діючого Фестивалю куркулів (фермерів) Донеччини, розвивати культурно-просвітницькі заходи.

4. Вимагаємо негайного припинення будівництва заводу по переробці біологічних відходів в межах м. Костянтинівка, тому що це екологічно небезпечно, тому що багато порушень технологічних та законодавчих норм, тому що поряд вже є такий завод(!!!) і він давно вимагає технологічної, європейської реконструкції. Необхідно припинити абсолютно безглузде розбазарювання немалих бюджетних коштів!

З надією на порозуміння, голова Донецької обласної організації Партії Зелених України Віктор Токай.

Звернення також підтримали:

  • Голова правління ГО «Бахмат», координатор мережи «Зелений рух Донбасу» Володимир Березін.
  • Голова Донецької обласної екологічної організації «МАМА-86» Галина Олійникова.
  • Голова ГО «Твоє нове місто» Володимир Єлець.
  • Голова Товариства ім.Олекси Тихого Євген Шаповалов.
  • Голова ГО Культурно-освітня фундація "Лібері Лібераті" Максим Потапчук.
  • Від ГО «Енеїда» Андрій Тараман.
  • Голова ГО "Стоп корупції", депутат Костянтинівської міської ради Ольга Землянко.