Новий склад виконкому, затверджений сесією, почав свою роботу. Перше засідання відбулося 30 грудня. Причому, відразу назвемо декілька рекордів – тривалість склала більше трьох годин та суто українська мова, за винятком тільки двох з багатьох, які виступали – по охороні праці та «Спорт для всіх». Це просто різало слух. Та й по закону треба. Невже цим чиновникам 30 років було замало? Тут афроамериканці за рік вільно володіють українською... Ще треба співчувати нашим старостам – цей день для них був справжнім «катувальним» — висиділи ранкову велику сесію, а потім ще більш тривалий виконком.
РДЦ та школа №3 в лідерах по травматизму
Відповідальна за питання охорони праці у виконкомі Лариса Рицерева розповіла про зниження виробничого травматизму на підприємствах за 2020 рік. За 9 місяців сталися падіння робітників на РДЦ (що дивно), ЗОШ N3 (теж) та на Заводі обважнювачів. Виконком проводить реєстрацію колективних договорів, щоб там були вимоги по умовах охорони праці й техніки безпеки. Таких зараз зареєстровано 354. О.Азаров поцікавився – так чому зменшився травматизм? «Тому що ми проводимо навчання, профілактичну роз’яснювальну роботу!» — жваво відповіла спеціалістка. «Треба допомагати підприємствам з меншим відволіканням від виробничого процесу. Щоб ми не возили людей навчатися по техніці безпеки в інші міста. Треба створити свій Навчальний Центр охорони праці!» — попіклувався О.Азаров про керівництво наших підприємств (до речі — поряд сидів нещодавній директор підприємства – секретар Д.Коржиков).
Села хочуть розвивати футбол
Про хід виконання Програми розвитку фізкультури і спорту в місті Костянтинівці на 2017-2021 роки доповіла представниця Управління культури, молоді та спорту. Вона сипала цифрами досягнень — скільки змагань, розрядів отримали наші спортсмени. Одні з головних досягнень – проведення в місті обласних чемпіонатів з кік-боксінгу та зайняття нашими спортсменами перших місць. Але питання від старост були по розвитку футболу: «Як проводити спортивні заходи там – в селах, щоб не їздити далеко?». Їм пообіцяли, тим паче в програму закладені гроші на поїздки.
Міський голова на засіданні уважно слухав виступаючих та ретельно перевіряв всі документи. По спорту пошкодував, що в Програмі немає про розвиток сільського спорту та додав: «Я хочу, щоб більше змагань обласного та вищого рівнів проводили у нас! Ще, щоб на 3-му поверсі міськради було більше портретів чемпіонів світу! І давайте присвоювати їм звання почесних громадян!». «У нас в селах сильні команди, професійні тренери, тому ми з містом футбол підіймемо,- запевнив староста Новодмитрівки М.Яковлєв. — І підвозити проблем не буде – наші автобуси, ваш бензин. Думаю, ми знайдемо гроші та побудуємо у Білокузьминівці поле для міні-футболу!».
«Вдаримо» громадськими роботами по екологічним питанням!
Керівниця Центру зайнятості Світлана Марицька розповіла про організацію громадських робіт на 2021 рік. Співфінансування тепер буде не 50 на 50, а 70 від міста, 30 від держави (у відсотках). Але, якщо будуть екологічні роботи, то пополам. У 2019 році в таких роботах приймали участь 205 осіб на 1 млн грн. Це були — благоустрій в парках та допомога в оформленні документів в УСЗН та Терцентрі. Цікаво, що для безробітних в цьому році додали до переліку громадських робіт кур’єрську доставку та виготовлення засобів захисту.
Коли освіта має НАМІР, але немає МОЖЛИВОСТІ
Начальник Управління освіти О.Барабаш винесла на розгляд Виконкому питання погодження передачі їдалень закладів освіти в оренду — у зв'язку зі змінами у законодавстві. Тепер треба погоджувати сам НАМІР. «Чому НАМІР, якщо в тексті МОЖЛИВІСТЬ?” — запитав О.Азаров. У ході розгляду О.Барабаш запропонувала відкласти прийняття рішення, щоб переробити текст та терміни. Азаров і виконком погодилися, тим паче М.Яковлєв, як досвідчений голова села, знайшов помилки в тексті.
У січні одночасно з цим рішенням повинно бути прийняте і більш серйозне, «революційне» рішення виконкому для системи освіти. Тепер всі приміщення, у т.ч. їдалень, будуть не просто здаватися в оренду, а через аукціон.
Ще одним рішенням міськвиконком затвердив вартість харчування для шкільної освіти. Його залишили на рівні попереднього року. Для закладів загальної середньої освіти – 25 грн. для школярів пільгових категорій, 15 грн. — всі діти 1-4 класів. У закладах дошкільної освіти – 35 грн. Окрім цього, вартість батьківської доплати 40%. Також встановлена вартість харчування в санітарних групах та таборах. В ході розгляду питання було відмічено, що в сільських школах раніше за бюджет не харчували дітей з 1 по 4 класи. «На жаль, це всі кошти, що ми можемо собі дозволити виділяти з бюджету. Але норма харчування буде витримана», — запевнила О.Барабаш.
У нас з призовниками проблем немає
Представник Терцентру комплектувань та соціальної підтримки (таку назву тепер має воєнкомат) В.Рябов доповів про проведення приписки та про стан військового округу.
Головне — по військовому обліку у нашій ОТГ проблем немає. «Старости тепер не будуть вести такий облік, але повинні надавати відомості, вести пояснювальну роботу», — відмітив голова міськради. Прийняте також рішення про проведення приписки (проводиться з 31 січня по 31 березня) до призовної дільниці громадян 2004 року народження.
О.Азаров розкритикував проект рішення, в якому влада дає вказівку приватному акціонерному товариству виділити технічних працівників для роботи у воєнкоматі: «Як можна таке давати приватним структурам?». Прийняли рішення збільшити виділення для цього осіб з Управління освіти.
Закриті сільські школи влаштують під соціальні гуртожитки?
Старости для себе відкрили цікаве питання – з’ясовується, що в місті є соціальний гуртожиток і в ньому є вільні місця. На цьому виконкомі прийняли рішення заселили туди дві особи, позбавлені батьківського піклування. М.Яковлев запропонував, щоб збільшити людей в селах, — зробити такий гуртожиток у непрацюючій школі. О.Азаров підтримав та дав завдання вивчити питання та обстежити такі будівлі. «Чи можна в існуючий гуртожиток розмістити мешканця Диліївки, якому ніде мешкати – він допомагає сліпому братові», — задала питання староста Іванопілля Людмила Лукичова. «Якщо на ньому немає майна, хай приходить – подивимося», — відповів начальник УЖКГ Д.Заварзін, який доповідав по цьому питанню.
Навіщо приймати рішення всупереч логіці?
Голова міськради разом з виконкомом «прокотили» рішення – СЄЗ передати в оренду Міськвиконкому свій автомобіль ВАЗ21-101. Логіка проста — чому, якщо він потрібен самому СЕЗ? А головне – їм багато років користувалися заступники міського голови. «Поки у нас немає заступників – знімаємо це питання з розгляду. Подивимося – як ви самі будете користуватися своїм автомобілем!», — підвів підсумок О.Азаров.
У нас не буде, як в «Операції «И»!
Державна служба «Орган пробації» (раніше Державна кримінальна виконавча служба) звернулася до виконкому з проханням затвердити перелік суспільно-корисних робіт для осіб, які будуть їх виконувати за вироком суду. Завжди у нас місцем цих робіт був парк Ювілейний, «Комунтранс» та СЄЗ. О.Азаров виступив проти переліку названих у проекті рішення робіт – ремонтно-будівельні та ремонт комунікацій міста.
«Переліків таких робіт багато, — нарешті вставив свої «дві копійки» секретар міськради Д.Коржиков (нещодавній директор «Гласкомерц»). —
Тому мені цікаво – на базі якого переліку ми будемо приймати рішення?».
В ході засідання проект рішення було перероблено – в ньому залишили тільки благоустрій та інші господарські роботи. Але не прибирання дитячих майданчиків та пляжів. «Я собі не уявляю, як може, наприклад, йти людина по пляжу з наколками та вбирати сміття…, — відмітив голова міськради. — І ще ми не хочемо, щоб у нас було, як в фільмі «Операція «И» — коли цих працівників всіма забезпечують, а на нього всі працюють. Якщо він буде займатися ремонтом будівель, то йому треба три наставники, які будуть забезпечувати його права. Ні, хай прибирають вулиці та сквери і то, з поліцейськими!».
Спорт не знає мови?
Борис Каманов, керівник Центру «Спорт для всіх» розчарував повним ігноруванням української мови. Інші хоча б намагалися. Він просив передати його організації на баланс приміщення двох спортивних клубів, які утримувала СЄЗ. Пропозиція підтримана.
Чи розірве Азаров порочну орендну практику?
Виконком розглянув питання розірвання договору оренди на приміщення майстерні взуття напроти «Супутника» на колишній зупинці трамваю, а також надання оренди кіоску на Хитрому ринку. «Нам що вигідніше – здавати в оренду, чи продавати?», — запитав мер. «Звичайно в оренду – отримаємо гроші з аукціону», — відповів доповідач начальник Управляння ЖКГ Д.Заварзін. «Але ж, коли ми його продамо, будемо отримувати гроші за оренду землі?, — відреагував О.Азаров. — Мене цікавить – що з цього отримує бюджет?».
Від себе хочемо нагадати нашому меру, що в місті багато років існувала порочна практика – надавати право всім «блатним» (колишні робітники правоохоронних органів, владних структур та інше) через «Комунтранс» за безцінь землю на «будівлю ангарів», щоб потім здавати та отримувати з цього неймовірний дохід. А бюджет «пролітає». І, до речі, коли в міста приїжджають фонди, які допомагають розвитку малого та середнього бізнесу, то одним з важелів надання такої допомоги містам є – скільки приміщень у власності наших малих підприємців. У нас цей показник наближається до нуля…
Гроші на поховання непрацюючих
Начальниця УСЗН С.Зубахіна доповіла про матеріальну допомогу в сумі 1800 грн. на поховання всіх тих, хто не працював (також дітей та студентів) та не отримував пенсії. Звертаються до УСЗН після поховання ті, хто має витяг з РАГСу, що людина поховала такого померлого. «В мене питання тільки по сумі – чому така мала?», — запитав О.Азаров. «Нам кошторис на поховання дали у 2019 році з «Комунтрансу» — копання могили в гривнях 740, труна 470, хрест 160, вінок 105, катафалк 425 грн.», — відповіла Світлана Володимирівна. Постанову по допомозі прийняли.
В.Березін