І все ж таки цей тиждень був неймовірним, хоча й типовим. Тому що практично кожен день ми від дітей до дорослих підтверджували не тільки діями, але й душею та серцем — МИ ЖИВИМО В НАЙКРАЩІЙ КРАЇНІ СВІТУ!
18 травня: День Євроінтеграції по навчальних закладах були проведені флешмоби "Європа моїми очима", учні згадали складові європейських цінностей, дізналися про нові цікаві факти з життя країн Європи та обговорили, що заважає Україні на шляху інтеграції.
18 травня: День депортації кримських татар - учасники шкільних команд «Джура» організували тематичну виставку «Без права на батьківщину», проведені тематичні уроки.
19-го травня — перед Центром дитячої та юнацької творчості відбувся урочистий захід, присвячений відкриттю пам’ятника українській поетесі, письменниці і громадській діячці Лесі Українці (Л. П. Косач), в якому прийняли участь міський голова О.Азаров та секретар міської ради Д.Коржиков. Вони, так і інші учасники зачитали співучі вірші нашої великої Лісової Мавки.
20 травня - до Дня вишиванки міський голова О.Азаров започаткував гарну традицію в нашій громаді - дарувати новонародженим у цей святковий день справжню вишиванку: «Нехай ці пам’ятні вишиті сорочки стануть для них оберегом на все життя!».
20 травня — ДЕНЬ ВИШИВАНКИ: з дитячих садочків, закладів культури та освіти, як сяйво від сонця линуть світлини, відеоматеріали по різноманітним заходам.
Новодмитрівський ліцей згадав, що цього року це ювілейний день - 15 років з дня заснування цього свята, всі прийшли у вишитих сорочках та повели день під гаслом: «Сьогодні наш dress code - вишиванка».
В Костянтинівській ЗОШ №9 відбулась виставка українських вишиванок «Бережіть українське-носіть вишиванку», проведене свято "А над світом українська вишивка цвіте".
Учні 4 класа вирішили створили "живі орнаменти" - спочатку виготовили витинанки-сорочки, а потім, використовуючи красу весняної природи та фантазію, діти створили кадри своїх вишиванок. Учні 5-10 класів провели колективно – творчу справу «Україна моя вишивана» та розробили колажі, де відобразили історію вишиванки, різноманітність візерунків та орнаментів всіх областей України, вишиванку в сучасному світі моди.
Міський краєзнавчий музей: наукова співробітниця О.Корзюкова - молода талановита майстриня-вишивальниця з відеороликом «Моя вишивальна історія» взяла участь в онлайн-заході «Вишиваю долю України», організованому Донецьким обласним навчально-методичним центром культури. Напередодні разом з Центральною міською дитячою бібліотекою для членів територіального Центру соціального обслуговування населення провели екскурс в історію української вишивки.
Центральна публічна бібліотека: на свято «З Україною в серці» запрошені вчителя та учні Степанівської школи та детсадочок «Берізка».
Різнобарвна святкова програма нікого не залишила байдужим: екскурсія бібліотекою, майстер-клас «Квіти вишиванки», концертна програма «А над Україною вишивка цвіте». Власні вірші про Україну та вишиванку читали члени літоб’єднання «Дзеркало». Приємною несподіванкою для учасників заходу стали пісня та танці бібліотекарів та невеличкі подарунки, які степанівці зробили власноруч.
Головний захід відбувся на площі біля Палацу культури та дозвілля: творчі колективи підготували яскраві номери, всі бажаючі долучилися до фоточелленджу та танцювального вишиванкового флешмобу, присутні, у т.ч. мер, взяли участь у створенні власноруч великої вишиванки.
Файно вигладали сільскі колективи художньої самодіяльності (тріо "ДОЛя" з Предтечине)
22 травня — на парафії Святого Миколая (храм УГКЦ по вул.Мелитопольська, Костянтинівка) відбулося храмове свято та свято Літнього Миколаю. На святі були присутні отці військові капелани. До нас завітали студенти при Центрі студентського капеланства зі Львову та зробили костянтинівцям концерт ВЕСНЯНОК-ГАЇВОК. Студенти також відвідали військові частини на передовій.
23 травня — на День героїв учасників АТО і всіх бажаючих запросив на концерт Палац культури та дозвілля.
24 травня - День слов’янської писемності і культури: в бібліотеках міста були проведені заходи на честь святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, що символізує історичне та просвітницьке значення спадщини слов'янських первоучителів у здобутку національної культури, засвідчує повагу міжнародної спільноти до неоціненного внеску слов'ян в скарбницю світової цивілізації.
За матеріалами костянтинівських Інтернет-ресурсів.