І корабель «Костянтинівський район» пливе…

Опубликовано moderator - Sep 20

Вперше за довгий час розширена апаратна нарада в Костянтинівській райдержадміністрації пройшла відносно довго, з ретельним розглядом питань. Та ще й велася державною мовою. Бо її "нова голова" Н.Виниченко іншої мови на роботі не вживає.

Підкачав «Керампром» та «Український бекон»

Як завжди в районі, план з доходів перевиконується, по видатках – заявки повністю виконуються, трансферти (фінанси, що передаються з бюджету вищого рівня до бюджетів нижчого) надійшли в повному обсязі, заборгованість відсутня, субвенція передається на Іл’їнівську громаду. Картину псує ПАТ «Керампром», яке в цьому році знизило надходження податків від доходів фізосіб на 352 тис.грн.

Також неприємності в цьому році приніс ПрАТ «Український бекон». На ньому два працівники померли від травм, отриманих на підприємстві. Тому в райдержадміністрації була проведена спеціальна нарада з питань забезпечення правил техніки безпеки на роботі та відправлено лист керівництву підприємства, щоб розробили план заходів з усунення недоліків в цьому питанні.

Також було розглянуте питання будівель та приміщень торгівельних організацій району, що знаходяться в аварійному чи руйнівному стані. Прийняте рішення — до 15 вересня розробити план усунення недоліків та притягнути винних до відповідальності.

Нарешті вільно зітхнуло керівництво району, а особливо працівники МНС – хоча і запізно, але пішли дощі. Зі спекою припинилися й руйнівні пожежі.

Завжди вкрай актуальні питання соціальні

Мешканці сіл Предтечине та Олександро-Калинове, що потребують допомоги, обурюються на організацію «Карітас», що не отримують від неї гуманітарки. Але, як з'ясувалося, зараз ця організація допомагає мешканцям населених пунктів, що знаходяться в двадцяти кілометровій зоні до лінії розмежування.

Голова Костянтинівської райдержадміністрації Н.М.Виниченко

12 учасників АТО звернулися до райадміністрації за отриманням земельних ділянок (зобов'язані надати по 2 га).

Всього по району 26 осіб отримали дозвіл на землю, а троє вже отримали земельні ділянки у власність. Всі сільські ради зарезервували в себе земельні ділянки для цього. Але, по інформації земельників, найбільше надходить заяв від мешканців Торецька та Краматорська.

На 1 вересня в районі знаходиться 684 внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Але ось незрозуміле – як у Катеринівці дуже швидко оселилося аж 100 ВПО?!

По інформації Пенсійного фонду, загальна заборгованість перед ним у підприємств району зараз приблизно 1,5 млн грн. Це, перш за все, підприємства-банкрути : “Червона зірка”, ЦОФ “Кіндратівська”, “Світанок”.

По серпню середня пенсія склала 2 тисячі грн. По району, з урахуванням переселенців, пенсію отримують 6772 мешканці на суму 17,8 млн грн. Головна проблема ПФ — відсутність бажаючих у них працювати, чому й некомплект кадрів. До речі, наше управління ПФ ще й адмініструє три районних управління ПФ Донецька – Ленінський, Куйбишевський, Калинінський.

Представник Центру зайнятості розповів, що по місту й району разом зараз вважається 2164 безробітних. 718 з них стоїть у Центрі на обліку. Працевлаштовано 746 людини. Угоди на громадські роботи складені лише з Іл’їнівською громадою та Марківською сільрадою.

Нова дефініція від нашої поліції

Присутній на нараді начальник Костянтинівського відділку поліції В.Хіврич сказав файний спіч: «Зараз, згідно реформі правоохоронних органів, на місцях вживається нова форма роботи поліції. Тепер у нас у місті та районі кожної доби будуть працювати 4 патрульні групи швидкого реагування на автомобілях. Тим самим ми плануємо збільшити чисельність патрульних поліцейських на вулицях. Ми поширили кількість співробітників з безпеки дорожнього руху з 5-ти до 44. Вважаю, що це вплине на зменшення криміногенної ситуації взагалі. Тому що вони будуть не тільки стежити за безпекою дорожнього руху, але й патрулювати – перевіряти осіб та самі реагувати на заяви та повідомлення громадян по «102». Вся територія буде розбита на сектори. Черговий по мапі буде бачити – яку групу куди краще направити. Зменшиться час реагування, збору матеріалів. З 15 вересня це запрацює.

Також хочу сказати, що національною поліцією України оголошено набір до кримінального підрозділу. Заяви приймаються від цивільних осіб, які мають юридичну чи іншу вищу освіту. Вони заповнюють на сайті анкету, її перевіряють та телефонують анкетованому – чи допущений він до інших іспитів. Потім через тестування по знанню законів держави, логічні, математичні та інші розумові тести. Наступний етап – фізична підготовка. І останнє – доскональне медичне обстеження.

Начальник Костянтинівського відділення поліції В.А. Хівріч

Після цього людина 4 місяці проходить навчання у Маріупольській поліцейській академії. Далі він вже може працювати в якості патрульного. Потім, пропрацював рік, якщо немає зауважень та у людини є бажання – вона поступає до вищих навчальних закладів, які готовлять правоохоронців.

Тепер, як було раніше – після школи туди поступити не можна. Це зроблено, щоб держава не дарма витрачала гроші та час на підготовку фахівців. Якщо є бажання – нехай люди до нас приходять. У нас зараз вже є 6 кандидатів».

В.Березін