Що спорудимо замість Леніна та яке лого отримає громада - залежить від вас

Опубликовано moderator - Dec 20

«Атракціон неймовірної демократії» в Костянтинівці продовжується! Після перших реальних громадських слухань, відкриття завіси «кухні» засідань постійних депутатських комісій (прямий етер), вивішування на обговорення самих головних документів громади (від проектів бюджету до стратегії розвитку) – тепер всіх членів громади запрошують на обговорення та подачу пропозицій до конкурса по логотипу нашої громади та «на кращу творчу пропозицію меморіалу до дня Соборності України».

Все нормально, але чомусь виникає підозра, що влада знову відбудеться тільки вивішуванням оголошень, а робити хоч якісь потуги по залученню максимальної кількості до цих конкурсів громадян – не спроможна. Ясна річ – легше звалити все на те, що населення само винне, що люди аморфні, тільки критикують, а до залучення «немає клепки»…

Тому ми вирішили самі, хоч якось «раздроконити» читачів, щоб вони ну хоч якось реагували на можливості громадської участі. Читайте, та подавайте пропозиції нам (0662723004), якщо важко це зробити віртуально до міськради.

Невже не цікаве – яке «клеймо» будемо носити?    

Вас запрошують до розробки логотипу та гасла Костянтинівської громади (практично всі великі міста його вже мають).

ЛОГОТИП – графічний знак або символ, який використовується для створення візуального образу громади, та забезпечення впізнаваності громади серед інших у соціумі.

ГАСЛО – лаконічне слово або фраза, яка несе ідею або зміст, виражає відповідне інформаційне емоційне послання та відповідає візуальній частині, тобто логотипу.

Завдання конкурсу: збільшення привабливості нашої громади, створення бази для бренду.

У Конкурсі можуть брати участь тільки особи, які зареєстровані на території Костянтинівської МТГ. Конкурсні роботи подаються на розгляд в електронному або друкованому вигляді до 15 грудня 2021 року за електронною адресою: [email protected] (в темі листа вказати: «Логотип») або за адресою: 85114, м.Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, 260. Після прийому заявок, конкурсні роботи будуть оприлюдненні для голосування на онлайн-платформі E-DEM з 16 грудня до 9.00 27 грудня 2021 року. Потім конкурсна комісія визначить переможця та вручить йому 3000 гривень.

З умовами проведення конкурсу, вимогами до конкурсних робіт, про підведення підсумків Конкурсу та ЗАЯВКОЮ на участь ви можете ознайомитись на офіційному сайті Костянтинівської міської ради в ПОЛОЖЕННІ про проведення конкурсу «Логотип Костянтинівської міської територіальної громади» за посиланням - https://konstrada.gov.ua/component/documents/9120:2021578-r (в додатку).

Тут треба зробити просту річ – заповнити табличку, де треба поставити ваші данні та:

1. Короткий опис логотипу (описати перелік об’єктів, їх форму, особливості розташування, кольори, тощо).

2. Зміст концептуальної ідеї логотипу (написати, який зміст несе в собі графічне зображення логотипу, чим саме такий логотип асоціюється із громадою, написати, що означає застосована кольорова гамма, тощо).

3. Текст гасла громади (написати текст гасла або декількох гасел, якщо подається гасло).

4. Зміст концептуальної ідеї гасла (описати чому саме гасло асоціюється із громадою, яку головну ідею, або декілька ідей несе в собі гасло).

Так от, швидкоруч пропонуємо свій варіант:

Лого ж всієї громади, тому повинно об’єднати й села навкруги, які розташовані від «Клебан Бика» до Білокузьминівських гір. Тому треба зробити просте рішення – намалювати одними рисками, легко й не перенасичено: костянтинівський фонтан, білокузьминівські гори та бика (Клебан Бик).

Якщо хтось скаже, що ці регіональні ландшафтні парки не в нашої громаді – неправда, їх частки є й на нашій землі. Але головне – це наші символи, як, наприклад, гора Арарат є символом Вірменії, хоча гора знаходиться у Турції.

Щодо гасла, то вважаємо зробити наголос на тому, що наша громада українська (біля фронту це вкрай важливо) та на те, що в назві нашого міста читається «constans — стала величина, що не змінює свого значення протягом певного процесу».

Тому можливі варіанти: УКРАЇНА ТУТ КОНСТАНТА! Віра та любов – наша константа! (тут читається «географічний пуп нашої громади – Віролюбівка). Від Бика до Кузьми – Костянтинівку лови! (До речі – тут, окрім використання географічних назв натякається на того, якого світ не спіймав - Г.Сковороду, який був в нашому краї).

Це вам для затравки – придумайте щось самі.

Чи буде у нас Соборність від ОПЗЖ?

З тим, що «водрузиться» замість пам’ятника Леніну важче. Влада не захотіла зробити спрощений конкурс «на кращу творчу пропозицію меморіалу до Дня Соборності України» (взагалі – при чому тут ДНЯ, якщо просто СОБОРНОСТІ?). Могли оголосити конкурс на ідею чи концепцію пам’ятнику, щоб всі творили. Замість цього це буде конкурс фахівців тому що треба буде:

— ситуаційний план М1:2000;

— генплан в М 1:500;

— модель меморіалу в електронному вигляді (масштаб довільний);

— коротка пояснювальна записка;

— девізійний конверт, зазначений тризначним числом, з зазначенням прізвищ, імен та по батькові виконавців, адреси.

Тема конкурсу:

популяризація в суспільстві дня Соборності України. Знакове українське свято, яке символізує єдність країни після підпису акту злуки 22.01.1919 року Української народної республіки та Західноукраїнської народної республіки.

Критерії, яким мають відповідати конкурсні матеріали:

визначення і обґрунтування функціональної організації території; врахування національних традицій; органічне включення меморіалу у території скверу; унікальність та образність рішення.

Термін подачі комплекту конкурсної документації - 60 днів з дня опублікування оголошення.

Цей рік чітко проставив пріоритети у міській владі по відношенню д України. Вони якісь ОПЗЖшні: Олекса Тихий (не захотіли давати почесного громадянина посмертно) та загиблі герої АТО С.Ісаєв та О.Пономарьов (не забажали щось зробити на 5-річчя їх загибелі) – не в пріоритеті. А ось нагородження до 30-річчя людей, які у 2014-му виступали проти Майдану та України, – чіткий пріоритет та тенденція.

Тому й очікується дещо подібне. Тим паче це передбачено судячі зі складу конкурсного журі: депутатка від ОПЗЖ Ю.Остапів, заступник мера М.Терещенко (голова), від управління культури О.Хоменко та А.Апанасова, архитектор С.Бровін, від відділу ЖКГ Н.Жукова, начальник відділу архітектури А.Озерна, Р.Карпова - директорка музею, І.Ягмурова - директорка парків.

Але для затравки – вкидаємо свої пропозиції:

1. Вкрай важливе спорудити на цьому місті величезний ТРЕЗУб, який би бачили всі, хто проїжджає на потягі чи авто.

2. Пам`ятник повинен викликати бажання розпрямити спину, підняти плечі, тому може крила? Поєднані крила – західна та східна частини України.

Дзвоніть в редакцію, подавайте свої ідеї та пропозиії – допоможемо оформити.

В.Березин