В.Токай: «Структури ЖКГ та транспорту з 90-х років не бажають оновити та покращити життя наших городян…»

Опубликовано moderator - Aug 02

23 липня на засіданні робочої групи №4 Громадської ради при міськвиконкомі одностайно її головою обрано Віктора Несторовича Токая. Даємо його роздуми, щодо майбутньої роботи групи та Громадської ради.

Колектив Громадської ради утвердив коло задач для нашої 4-ї робочої групи: транспорт, ЖКГ, екологія, надзвичайні ситуації, територіальне планування, енергозабезпечення та енергоефективність.

Кожне з цих питань – важковаговик, потребує неабияких знань та кваліфікації для розгляду. Всі ми спостерігаємо ситуацію глибокого застою та деякої деградації в господарських та суспільних відносинах громади. Особливо це стосується громадського транспорту та ЖКГ.

Ці структури десятки років (з 90) не бажають щось оновити і суттєво покращити життя та побут городян. Знищено трамвай, «Зеленбуд», місто в поривах від води і в перекопах від тепломережі. 

Ганебність цієї ситуації в тому, що ці організації не підпорядковуються міській владі і при тому на цих організаціях працюють наші городяни, люди нашої громади, які своїми діями чинять розруху та біду для міста. 

Ніхто ні з керівництва, ані з рядових працівників ні разу не виступив на захист громади від вандалізму цих напівживих структур. 

Є сотні прикладів по облаштуванню міської інфраструктури, але чи все впирається в сугубо власні інтереси над інтересами громади, або великим менеджерам бракує знань та бажання запрацювати… 

Виходячи з цього, постає питання створення централізованих диспетчерських пунктів на засадах сучасних норм, стандартів та вимог до оповіщення по лінії МНС та військових викликів по розгалуженій інформаційній сітці (радіо, телебачення, мобільний зв'язок, інтернет, соцмережі та інше).

Подібна ситуація і з транспортом. Все по накату, ще з 90-х… Спочатку розвалили потужне АТП з усією інфраструктурою диспетчерських та ремонтних служб, паралельно пішов трамвай в історію, тепер «конкуренти за маршрути» б’ються за свою вигоду. Зверніть увагу, не за якість та продуману логістику, а за прибуток з любого маршруту. Ніхто про людей, громаду, не думає! Якби щось думали, то були б хоча якісь пропозиції за крайні п'ятнадцять років. 

Знову таки, водії та працівники цієї структури також є жителями міста, тут їх сім’ї, друзі, знайомі, і всі прекрасно розуміють, що вже пора вдосконалювати і повністю реорганізовувати структуру. 

Деякі, нав’язані владою «студентські» маршрути, завдають збитки для перевізників і значно погіршують логістику і якість послуги. 

Давно пора розвантажити вул.Громова, зробити прямі маршрути ЕКОмаркет-Вокзал, змістити логістичний центр на територію біля ЕКОмаркету з повним облаштуванням під автовокзал з виходом на Добропільський напрямок. Багато маршрутів вже втратили актуальність, а деякі вимагають вдосконалення по графікам. 

На території громади є місця, про які забули, що там живуть люди і їм треба також надавати транспортні послуги. Хаотичність і безконтрольність графіків руху транспорту дуже часто приводить до пасажирських колапсів, відсутній зворотній зв'язок між перевізниками та пасажирами, від переповнених автобусів до пустих салонів по кілька раз за зміну. Ця практика повинна відійти у минуле з введенням електронного супроводу маршрутів та створенням єдиної, електронної диспетчерської служби. 

Ці питання не можливо без командного обговорення за круглим столом як з представниками від влади, так і від перевізників з громадськістю. Необхідно сформувати концепцію реорганізації пасажирського транспорту у найкоротші терміни, можливо із створенням асоціації транспортників та єдиного диспетчерського пункту. Як само по собі – перехід на сучасні транспортні засоби. 

Наша місцевість постійно бомбардується екологічними викликами, ніби у нас тут «медом» помазано під утилізацію різного лайна та викидів отрути в атмосферу. 

Організація громадських слухань вже як перший крок до виховної роботи, а далі - профілактичні засади в комплексній роботі всіх причетних до нашого довкілля служб повинні дати свої результати.

Багато нарікань городян на розвалені тротуари та багнюку. У міськраді вже другий рік «на збереженні» проекти по відновленню основних тротуарних ліній в центральній частині міста, через які здійснюються активні комунікації на школи, садки, зупинки. По реконструкції зупинок необхідно розглядати питання окремим пунктом у зв’язці зміни маршрутів та поновлення норм на виконання самих зупинок (пунктів очікування транспорту).

Громадська рада нового складу розпочинає свою роботу оновленим складом і є надія, що і буде оновлення в кращу сторону у нашій громаді, в нашому місті. 

В.Токай, голова робочої групи№4 Громадської ради, підприємець, голова Донецької обласної організації Партії Зелених України.