У Бахмуті тепер БОГ!

Опубликовано moderator - Sep 16

Вони впевнено добивалися і хотіли цього страшенно. Чотири роки поспіль перетинали бюрократичні та законодавчі перепони, які руйнували процес. І ось, 26 червня вони досягли своєї мети та створили БОГ — Бахмутську Об'єднану Громаду.

До неї увійшли 5 сільрад (Іванівська, Покровська, Клинівська, Зайцівська та Опитнянська) у складі 17 населених пунктів. Тобто, до 74 тисяч мешканців Бахмуту додано 9,8 тисячі селян. Площа БОГу 436 кв км. В середньому відстань до центру 10-15 км. На прес-турі, організованому Центром розвитку місцевого самоврядування Донеччини 6 вересня, ми побачили, як вперто бахмутяни розвиваються та йдуть далі.

Проектний менеджмент розвинений тут неймовірно. На одну гривню бюджету вони залучають п'ять додаткових! Тільки за останній рік виконали більш ніж 100 проектів майже на млрд гривень. На цей рік запланували 1,7 млрд.

Найбільш масштабні об'єкти — реконструкція набережної річки Бахмут, створення цілого містечка по наданню адмінпослуг з соціальним офісом, відновлення Народного Дому, який є часткою комплексу на Алеї троянд (тут стоїть величний бронзовий запоріжський козак - див. фото), утеплення 15 житлових будинків, почато капітальний ремонт Краєзнавчого музею. Тут залюбки беруть не тільки гранти, але й кредити від інвестиційних банків. Тільки в цьому році на 12 проектів отримали 246 млн грн. Перш за все — це оновлення очисних споруд в Іванівському (перше від Костянтинівки, раніше було Красним). Ми відвідали їх та були здивовані — як можна дешево, без використання отруйного хлору очищали питну воду!

І це при тому, що спільний бюджет ОТГ буде тільки з наступного року. Зараз ще йде процес інвентаризації та передачі земель та майна, прийняття спільного статуту. Цікаво, що, як мінімум, ближні села планується зв'язати з Бахмутом тролейбусами на автономній ході.

Коли ми сиділи на "круглом столі" у міськраді, як символ активного будівництва за вікнами працювали ремонтники. То є файно!:

"Не пасіть задніх! Мішок з грошима у державі зменшується і вам менш дістанеться. Головне — бути активними та небайдужими!" — відповіли виконуючі обов'язки старост сіл на моє прохання щось сказати селянам Костянтинівського району. Причому, костянтинівці повинні мати на увазі, що вся ця громада на порядок ближче до фронту, ніж ми. Десь ще іноді "залітає" і люди "сидять на рюкзаках".

Ще БОГ у своєї стратегії передбачить, що сільські бюджети точно не будуть менше, ніж зараз, і більше, ніж на цих територіях збирають податки.

Важлива деталь - керівництво міста дозволило вільно торгувати селянам прямо в центрі, під вікнами Міськради. Ось би так в Костянтинівки - де над людьми, яки вирощують та приїжджають продавати свою продукцію, просто знущаються - здирають штрафи та побори (ми повісили по цьому петицію - підпішить: http://petition.konstrada.gov.ua/uk/petitions/dozvolyty-torgivlyu-silgospproduktamy-na-b-kosmonavtiv)

Але головне — Бахмут обіцяє турбуватися, щоб була робота на селі. А найрозголужену в області спортивну базу Бахмуту селяни доповнять зеленим туризмом.

Ще цікаве те, що по новому законодавству цю ОТГ було створено без виборів — шляхом адміністративного приєднання. Тому Бахмут з цими селами, як і Костянтинівка, вибори буде проводити у наступному році. Тільки вони та ми вже скоро 10 років сидимо без виборів.

Ще важливо дивитися на наступні кроки реформування. Бо, можливо, подальше наша майбутня ОТГ та Бахмутська об'єднаються в один район.

І, вкрай важливий момент, — вічний (30 років керує!) міський голова Бахмуту Олексій Рева обіцяв журналістам знову балотуватися на мера!

Коли стаття вже була готова, на офіційних сайтах з'явилася інформація, що у Бахмуті найнижча середня зарплатня серед міст області — 7,8 тис грн. Тобто нам красиво "співали". Але й співати красиво теж треба вміти...

Ще - нас зустрічали у якось підкреслено червоно-чорному кольорі. І то правда - боротьбя за Україну на звільнених територіях Донеччині, хоча б в такому скритому вигляді, триває!

В.Березін