«Форум патріотичних сил» в Костянтинівці

Опубликовано moderator - Sep 13
Printer Friendly, PDF & Email

5 вересня в Костянтинівці (кафе «Гавар») було проведено розширене засідання “Комітету з питань ветеранів АТО та їх родин" Громадської ради при Донецькій Обладміністрації. Засідання пройшло у форматі круглого столу «Форум патріотичних сил Донеччини», який вже було проведено в інших містах області (в попередній «Провінції» організатор зустрічі, керівник ГО «Союз ветеранів АТО» Д.Кюрджиєв запрошував бажаючих до участі). 

В заході взяли участь представники громадських організацій Костянтинівки, Бахмуту, Торецьку, Дружківки та Іллінівки. Рівень та значущість заходу підняла участь представників Департаменту ОДА з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи, Департаменту ОДА освіти і науки, Управління ОДА сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання, Управління ОДА інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, Костянтинівської та Краматорської районної поліції, депутатів Костянтинівської міськради Л.Степаненко та О.Орлової, начальниці Костянтинівського управління освіти О.Барабаш та інших. Прямий стрім з Форуму, як завжди вів відомий стрімер-блогер зі Словянську Василь Бернард (на його сторінці у фейсбуці можна переглянути відео).
Головним питанням було – проблеми від діяльності ОПЗЖ та проведення чергових виборів до Громадської Ради при ДонОВЦА (це члени Комітету розглянули самі).

Ні муніципальній варті!

Депутат нашої міськради від партії «Слуги народу» О.Орлова розповіла про правові та юридичні проблеми створення комунального підприємства «Муніципальна варта» у Костянтинівській МТГ. Хоча, завдяки фракції ОПЗЖ, міськрада вже прийняла рішення про створення цієї структури, хоча її фракція в нашому парламенті була категорично проти, тому що Верховна Рада ще не прийняла закон про таку структуру і це буде дублювати правоохоронні органи, тому що на це потрібні великі кошти: обладнання, приміщення, навчання, спецодяг, зарплатня тощо. 

Керівництво варти буде підпорядковуватися міському голові, що вкрай небезпечно. Представник Костянтинівської поліції І.Сорока також відзначив незрозумілість нової структури, бо наразі формується новий підрозділ «Поліцейський громади», йде постійна співпраця з громадськими формуваннями, з якими підписане Меморандум, працює «Безпечне місто», «Безпечний будинок» та інші проекти. Були висловлені думки, що краще ці гроші виділяти на ради мікрорайонів Костянтинівки, освіту, здоров’я. Л.Степаненко виступила категорично проти призначення міським головою керівництва варти – тільки на конкурсній основі. Координатор від ГО «ДІЯ» по Донецькій області С.Чирин показав фото та відеоматеріали – як діють подібні структури ОПЗЖ по створенню практично своїх бойовиків в інших громадах. Було запрошено нашого громадського діяча В.Кабанца, який розповів — хто і як йому підкидував гранату. 

В підсумку, було прийнято рішення — направити звернення до керівництва поліції держави та області щодо «Муніціпальній варти».

ОПЗЖ розвалює освіту!

Про проблеми в освіті Костянтинівци розповіла О.Барабаш. Вона зазначила, що наразі в Костянтинівській громаді влада гальмує розвиток освіти: надаються незрозумілі функції НВК, ухвалена Програма з освіти не містить реформування самої освіти, забезпечення сільських дітей доступною та якісною освітою, не збираються комісії по оптимізації закладів, системи харчування, провалилося створення опорної школи – жодний заклад не захотів, призупинено виконання програми з пожежної безпеки, не проведене капремонту покрівель, немає реакції керівництв закладів по забезпеченню їдалень необхідним обладнанням, з порушенням законодавства директором школи №5 призначено депутата від ОПЗЖ. Готується ще один такий депутат на керівника іншого навчального закладу. 

Не здійснено ремонт харчоблоків, тому в ліцеї, школі №5 немає гарячого харчування. За фактом виконання кошторису управління освіти, за пів року абсолютно не виділені гроші на капремонти, придбання та обладнання автобусів тощо. Хоча в бюджеті громади на це є кошти за рахунок економії у першому півріччі. Через невжиття посадовими особами управління освіти заходів діти в дітсадочках сиділи без продуктів харчування. Сама Ольга Вікторівна неодноразово письмово звертала і попереджала про це владу міста. 

«Замість того, щоб спасати освіту, мер почав зі мною справжню війну, - розповіла О.Барабаш. - Відсторонив від виконання обов’язків, ініціював два службових розслідування по сфабрикованим звинуваченням... Але ця війна триває з 2015 року, коли мене призначили на цю посаду і я виявила корупційні схеми, які існували в Управлінні освіти. Вони були тоді пов’язані с заступником міського голови Н.Тихою та її сином — заступником начальника управління освітою В.Масловим. З 2016 року я занотувала факт, що Масловим було підписано акт робіт, які не виконувалися. Я його за це звільнила. Але він через суд поновився. Порушення доведене, але через невірне звільнення він повернувся до роботи. В 2017 я звернулася про це до поліції. Провадження тоді закрила прокуратура, але я зараз добилася того, що його поновили. Але тепер за допомогою Маслова міський голова питається розправитися зі мною та іншими людьми в освіті. Я звернулася до генпрокурора, нардепів щодо реагування на це. Всі факти недофінансування, неналежної організації роботи освіти є, його можна підтвердити фінансовими та іншими документами…».

31 серпня ОДА отримала звіт, що всі заклади освіти Костянтинівки прийняті в експлуатацію. Але це не правда – по п’яті закладах досі акти не підписані ДСНС та Держспоживслужбою і відкрити їх повинні були тільки з виконання суттєвих порушень (Новодмитрівського, Марківського ліцею, Іванопільської школи…). Представник Управління освіти Обладміністрації попросив поділитися цією інформацією. 

«Наша міська влада робить кроки, які не відповідають Закону про освіту, Концепції нової української школи, - говорила громадськість на зустрічі. - Відбувається профанація реформи. Наприклад, по закону, до 27 року у нас мають бути створенні повноцінні профільні школи повного циклу з ліцеєм. Але у нас виходить коментар, що буде створена одна така школа. По цьому не було проведено ані громадських обговорень, ані узгодження з колективами шкіл. Таке враження, що ніхто з провладної більшості не цікавиться проблемами освіти і не орієнтується в цьому законі».

Активісти підтримали О.Барабаш по тому, щоб план розвитку освіти громади було, нарешті, обговорено з громадськістю, щоб учні були забезпечені шкільними автобусами, скорочено чисельність бюрократичного апарату управління освіти (утримання бухгалтерії Управління освіти коштує громаді 6 млн грн. на рік, групи централізованого обслуговування - 4 млн грн., а ремонтів в цьому році проведене на 300 тисяч грн!).

Учасники зустрічі проголосували за звернення в різні установи, щодо забезпечення утримання та розвитку закладів освіти в Костянтинівці, надання костянтинівській громадськості для ознайомлення планів та програм по освіті та національно-патріотичному вихованню. 

Та й взагалі розвалює державу!

«Руїна в Костянтинівській МТГ, як результат роботи партії ОПЗЖ», - з такою доповіддю виступив представник Ініціативного руху «Громадський патруль» Петро Чумаков. - За майже рік при владі команда цієї партії не виконала жодної обіцянки. Наприклад, не проведено ремонту жодної міської дороги… Система освіти паралізована напередодні навчального року. На черзі у команди ОПЗЖ – поставити лояльних людей у сфері охорони здоров’я… Непокошена амброзія у 2021 році стала символом Костянтинівки. Але, на відміну з ситуацією з О.Барабаш, влада не оголошує боротьбу з карантинними рослинами». 

«Монополія ОПЗЖ абсолютна (разом з мерами, депутатською більшістю та ще й нардепом), - відмітив ведучий зібрання Д.Кюрджиєв. - Вважаю, що вони зробили менше нуля. Тому що провалено те, що зробила попередня влада. Місто – центр політичних дій цієї партії та їх заручник. ОПЗЖ малює свої схеми та дерибанить бюджет. Мешканці дійсно проголосували, але були обдурені. Рішення повинно бути таке – чи ця партія починає працювати для народу, або — введення військово-цивільної адміністрації. Чи гнати їх звідси в шию… Це токсична партія і вона «знищує в місті кисень», щоб нормально дихати! Як можна призначати від проросійської партії директором української школи!? 

Відомий активіст, депутат Іллінівської сільради Андрій Тараман розповів: 

«Опозиція повинна бути, але не до українського народу та держави! Ми, громадяни держави повинні боротися, конкурувати за краще життя, за розвиток громад та патріотичне виховання. У нас ОПЗЖ в меншості, як не блокують рішення, зривають сесії, чіпляються за дрібнички то роздмухують. Це все керовані люди, які виконують завдання. Але ми навпаки їм розвиваємося, становимося туристично та культурно привабливою громадою. Але коли прийдуть вибори, ситуація знову буде розхитуватися. Тому я підтримую, що там, де населення постраждало інформаційно, треба вводити ВЦА. Пропаганда – це також зброя, вона стріляє і вражає. Скільки років тут накачувалася пропаганда. За 5-10 років важко щось змінити».

Представниця Бахмутського району (ГО «МАМА-86») Галина Олійникова розповіла про те, що «витворюють» ОПЗЖ в Часів-Ярі («мера використали як шансовий інструмент і він збіг»), Званівці (побиття учасника АТО, представника ВО «Свобода»).
Про знущання над громадськістю керівника медичного закладу в Торецьку розповів Володимир Єлець. Він також звернув увагу на маленьку частку мосту з Костянтинівці до Торецьку, яка руйнується і яку ніяк не зроблять. Його колега – активістка з ГО "Ініціативна молодь Українського Нью-Йорку", розповіла про нове життя з новою назвою їх селища (запросила всіх на 3 жовтня на Нью-Йоркський літературний фестиваль). 

Дружківчани розповіли про безлад, який творить в їх громаді влада також від ОПЗЖ. Вони звернулися з пропозицією провести наступний подібний форум в їхньому місті.

«Шкода, що на 8 році війни продовжує вилазити ця нечисть і ми поки не знайшли важелів, щоб цю гидоту знищити з нашої рідної землі. Але ми це зробимо разом, в т.ч. завдяки таким зустрічам», - підвели підсумки Форуму його організатори.

Прийняті документи на Форумі будуть оприлюднені.

В.Березін