На апаратній нараді в Костянтинівській держрайадміністрації її голова Н.Виниченко підвела підсумки парламентських виборів у районі: «Згідно попередніх результатів, по 14-ти виборчих дільницях району перемогла партія «За життя», на другому місці «Слуга народу» (вони, навіть перемогли по 3-м дільницям). Серед мажоритарних кандидатів Б.Колесніков набрав на 5% (десь 160 голосів) більше, ніж В.Гнатенко, який переміг по всьому 49-му округу.
Логічно, що сільради, які ближче до Дружківки та мають довготривалі стосунки з мером, проголосували за В.Гнатенко. Всього взяли участь у голосуванні 52% мешканців району. Найголовніше – все пройшло без жодного протоколу про правопорушення, кримінальної справи, позову до суду. Буле одне звернення до поліції, коли мешканці Новодмитрівки затурбувалися, що в село приїхав мікроавтобус з людьми. Але, з’ясувалося, що то родич селянина просто приїхав у село… Все пройшло чесно, відкрито та прозоро».
Заступник голови райради, керівник районної організації Оппо-блоку Л.Степаненко додала: «Як почесний громадянин Костянтинівського району, Борис Вікторович переміг у нас та підтвердив це звання».
Освіта та культура в селі поки що на вугіллі
На нараді була розглянута підготовка бюджетних установ до опалювального періоду. Школи практично вже готові - перевірили та підписали акти по всіх котельних, вентканалів. Після довготривалого обезводнювання йде перевірка води в навчальних закладах Білокузьминівки, Марково, Новодмитрівки.
По медичним закладам – вугіль вже закуплено, перевіряється система протипожежної безпеки, приборів обліку, вентканалів. Але є проблеми у коштовному фарбуванні газопроводу. Також проблеми в Старомиколаївці (Іллінівська ОТГ) – новий котел ніяк не запрацює, бо треба міняти всю систему.
По закладах культури – половина з 8-ми клубів, що на вугіллі, вже забезпечена паливом. Ще не вирішені з цим питання у Куртівському, Кіндратівському, Віролюбівськом клубах та Віролюбівській бібліотеці. Сім закладів опалюється електроприладами. Взагалі без опалювання, поки що, Олександро-Шультинський клуб та бібліотека, та Марківський клуб.
Без зміни мислення грошей не буде!
Вперше за останні часи в районі склалася непроста ситуація по фінансуванню. Надійшло асигнувань лише 21,7 млн грн., тобто 50,5% до річного бюджету. Але видатки здійснюються своєчасно. Ведеться робота по збільшенню зарплатні підприємцями, які показують по звітах тільки мінімальну. Перед ними поставлене завдання зробити її 5-6 тис.грн. Вже зібрані пропозиції до проекту бюджету на 2020-22 роки. На жаль ситуація надзвичайно напружена, бо пропозицій надійшло на 33,7 млн грн., а очікування, що надійде 26,3 млн грн. Тому планується зменшення стимулюючих виплат (премій), мобілізація поповнення дохідної частини, зменшення заборгованості підприємців, оптимізація мереж бюджетних установ. Ведеться робота з виконавчою службою та ДФС по заборгованості по єдиному соціальному внеску.
«Знаєте, і оптимізувати мережу бюджетних установ до неможливості неможна і існувати без виплати зарплатні, оплати енергоносіїв, закупки необхідних матеріалів неможливе. Якщо кожен з нас не змінить підхід до обробки землі, знижування результатів врожайності, не буде виплачувати зарплатню у конвертах, то нам залишиться тільки закривати й закривати, - в серцях сказала Н.Виниченко. - Але ж залишися з нічим. Треба кардинальна зміна мислення всіх! Бо держава вже не може утримувати всіх!».
Кабмін прислав проект постанови, де передбачено підвищення бюджетникам зарплатні на 20-30 відсотків, але за рахунок місцевих бюджетів. Але в районі на це грошей немає…
Коли суниця стає огірками
Продовжується контролювання райадміністрацією використання коштів (грант на 500 тисяч грн.) по Програмі «Донецький куркуль», які отримав колишній директор Сільгосптехнікуму А.Ільїн на створення ферми «Сонячне сяйво» по вирощуванню полуниці. Вже відбудована теплиця на землях Кіндратівської сільради. Але, в останній момент грантоотримувач, несподівано, перепрофілював господарство на вирощування огірків та томатів. На початку серпня буде висадка насіння, тож вже восени буде перший врожай.
Медицина району б’є в набат!
«Профогляд дітей провалюється! В районі закінчився туберкулін, який дозволяє провести обстеження дітей на туберкульоз, - забила у дзвін головний лікар Костянтинівського районного ЦПМСД Наталія Ліхтенштейн. - Санітарно-бактеріоголічна лабораторія теж безкоштовно не робить аналізи дітям. Центр медичної допомоги відтворює систему обстеження жінок. Але на цитологічні методи обстеження теж немає коштів. Це вкрай серйозно, бо онкохвороби, пов’язані з жіночою статтю, ростуть. Ми всі листи, пропозиції подавали і вважаємо, що все, що включили до Програми по оздоровленню повинно виконуватися. Що мені своїм лікарям, мед. сестрам говорити – беріть жінок? А що вони будуть з ними без всього цього робити?».
«Ми наших жінок у біді не кинемо!», - відреагував заступник голови райадміністрації О.Ісаков, - «По всіх медичних програмах у нас не було скорочення, й не буде! Більш того, по своїй ініціативі ми будемо давати всім вагітним жінкам «кошики малюка»!».
«То гарно, але нам би в кожний ФАП Інтернет провести, та комп’ютер з принтером поставити, щоб кожен селянин зміг користуватися «Доступними ліками»…» - підсумувала дискусію керівник медицини району.
В.Березін