У всьому винні дороги та пожежі

Опубликовано moderator - Dec 20

Цім головним темам була надана головна увага на черговій апаратній нараді керівництва нашого району.

Наступного року на міжсільских дорогах може статися колапс

«Як ми будемо цього разу зимувати?», — запитала голова Костянтинівської РДА Н.Виниченко у начальника Костянтинівського автодору В.Купенко. «Буде важко, — сумно відповів Владислав Анатолійович. — Я всіх попереджував – цій рік буде критичним по розчищенню та підсипці. Бо техніка працює у Покровському та нав’язаному нам Ясинуватському районі, а також від Часів-Яру до Торецьку. Першочергове будуть розчищатися шляхи ближче до лінії зіткнення. В Костянтинівському районі більш ніж 40 кілометрів доріг постійно заноситься снігом. Зараз знову подує типовий по розі вітрів Південно-Східний вітер та, наприклад, на Марково по крижаній ожеледиці неможна буде проїхати». «Так ми можемо бути впевнені, що наші діти вранці поїдуть до школи, а вечором повернуться?», — питала Наталія Михайлівна. «Дзвоніть мені, щось вирішу, — продовжував В.Купенко. — Але техніка у нас застаріла. Запчастини негідні. Гроші на ремонт йдуть скажені. А ще й з 1 січня всі дороги передаються на баланс та утримання обладміністрації. Що не покращить ситуацію. Дороги будувалися нашими дідами у 60-70 роках минулого сторіччя. Після цього на багатьох не було навіть середнього ремонту. Вони сиплються, руйнуються. На Тарасівку до мосту не можна під’їхати. Труби, комунікації, що під дорогами – просто «летять». В обласному бюджеті на це немає грошей”.

Так, районна влада зробила містки, по яких рухаються шкільні автобуси, але без догляду — що з ними буде? Занепокоєне керівництво району буде писати листи в ОДА, щоб виділяли гроші, але наскільки затягнеться цей процес передання доріг з балансу на баланс невідомо. На думку учасників наради, скоріш за все, як завжди, будуть давати гроші на латання окремих дір.

Лише третину переселенців перереєстрували

Управління соцзахисту населення нарешті завершило нарахування субсидій на опалювальний період. Питання по зменшенню кількості субсидій та їх розміру поки що не підіймається. Але кількість оформлених субсидій на газ зменшилося на 91. Люди переходять на більш дешеве тверде паливо. Тому на цій вид опалювання кількість оформлених субсидій збільшилося на 67. І процес йде. Середній розмір субсидії по твердому паливу збільшився на 100 грн., по квартплаті (ЖКП) зменшився на 400 грн. На сьогодні по житлово-комунальнім послугам субсидія складає 1982,38 грн., по твердому паливу – 2708,25 грн. Монетизація йде, але повільно.

Після прийняття нових правил по ВПО в районі було перевірено 12599 внутрішньо переміщених осіб. З них більшості (8780) було зупинені виплати у зв’язку з не підтвердженням проживання за місцем реєстрації.

З 1 грудня починається нова інвентаризація всіх виплат за 2017 рік. УСЗН перевіряє кожну копійку, яка надійшла переселенцям. В Управлінні постійно працюють волонтери, що опитують – звідки люди та що їм потрібне. Черг по субсидіях та ВПО в управління немає. Довідки видаються без запису, в день звернення.

А ось у Пенсійному фонд черги великі. Хоча за листопад пенсії виплатили повністю. Середній розмір пенсій в районі зараз 2183 грн. Отримують пенсію 6766 людей похилого віку (з переселенцями). Найбільше звернень від ВПО. Їх рух не зменшується. Пенсійний фонд волає, що катастрофічно не встигає опрацьовувати справи переселенців.

Не буде безпеки пожежної — не будуть садочки збережені

На жаль з прохолодою почалися пожежі. МЧС звітує, що за цей рік їх у місті та районі вже було більше ніж 70, на яких загинуло три людини. І вже «почалися трупи» – одна людина в Костянтинівці згоріла. Згідно з Постановою Кабміну зараз проходить перевірка навчальних закладів. На цій час по Предтечинському та Віролюбівському дитячим садкам подані адмінматеріали до суду про закриття. «Але чому нас не попереджують, не дають можливість виправити недоліки?», — турбується керівництво району. «Але ж ми десять останніх років постійно даємо приписи! Весною цього року – останній.» — відповідають МЧСники.

«Як таке може бути, якщо в серпні всі були готові до початку нового навчального року», — не зрозуміла заступник голови Костянтинівської райради Л.Степаненко. На що представник МЧС відповів, що всі приписи були надіслали. А ось з порушенням по електриці, шляхам евакуації заклади закриваються негайно, на це термін на усунення не дається, зразу назначаються санкції.

Дискусію завершила Н.Виниченко: «Ні для кого не таємниця, що система протипожежної безпеки дуже дорога, а система гасіння пожеж – ще більше! Вони переходили з року в рік. На 10 шкіл потрібно понад 4 млн грн. Де ми їх візьмемо? Оптимізація так і плаче. Але стояти не будемо – зробимо що зможемо».

Щодо ВРХ

Зараз починається черговий етап переліку худоби у сільських мешканців. У вересні-жовтні, коли проводилися протиепідемічні заходи, в районі було зафіксовано 1372 голів великої рогатої худоби. Щоб закінчити паспортизацію кожен, власник повинен заповнити анкету – чи є в нього худоба, чи ні.

Цікаво, що у нараді несподівано взяв участь місцевий фотограф-журналіст, який у 2014 році бігав по демонстраціях та мітингах на «руській весні», потім утік до Росії, а зараз знову починає входити в громадське життя. Судячи з зовнішніх чинників на нараді йому було вкрай некомфортно. Склалося враження, що він нічого не розуміє. І дійсно, Н.Виниченко добилася ведення зустрічей у райадміністрації практично повністю державною мовою.

В.Березін