Це була не просто остання розширена апаратна нарада Костянтинівській держрайадміністрації, це було ціле дійство. Ну, по-перше, зала була переповнена керівниками не тільки районних структур та установ, але й практично всіх міськрайонних. По-друге, ведуча-голова держрайадміністрації Н.Вініченко, як конферанс’є, вела та коментувала виступ кожного. А кожен розповідав про те, що зроблено у 2018-му та планах на 2019-й.
Якщо не перелікувати виступаючих. То коротенько це було про це: «Зведений план по виконанню дохідної частини бюджету району виконано більше, ніж на 130%, але «пасли задніх» Новодмитрівка, Кіндратівка, Веролюбівка. Протягом 2018 року судами не було прийняте жодного рішення, де б з райради та райадміністрації було стягнуто гроші! По показникам збирання врожаю вперше за 5 років район увійшов у першу п’ятірку районів області. Селяни, мешканці району, активно використовували державну допомогу по крупної рогатої худобі: 96 господарників отримали компенсацію в 118 тисяч грн. Якщо по програмі «Український донецький куркуль» у минулому році С.Свириденко отримав на фермерське господарство 500 тис. грн. та використовує їх гідно, то виділені гроші на А.Ілліна, щоб він побудував суничне виробництво, «завислі».
В закладах освіти своєчасно відкрили опалюваний сезон, організували безперебійний підвіз, безкоштовне харчування дітей до 4 класу та пільгових категорій. За рішенням сесії райради тепер безкоштовно буде харчуватися тільки пільгова категорія. Але норми та якість харчування будуть підвищені. Перебудовано та презентовано, як сучасну, Іванопільську школу. В 7 класах навчаються діти з особливими потребами. Утворили мобільний Інклюзівно-ресурсний центр, але в повній мірі він не працює – немає фахівців. Завдання – відкрити гурток робототехніки. Карантину не було, канікули призначені по плану – з 31.12.2018 по 13.01.2019 рік.
Більше 70% мешканців склали угоди з лікарями району. По новій системі медицина району вже отримує, практично, в двічі більше перерахувань з держбюджету, ніж в 2017 році. У 2019-му році заплановано встановлення інформаційної системи. Вже с 1 квітня запрацює електронні рецепт, амбулаторна картка, лікарняний лист.
По програмі «Гідна країна для гідних людей» 28 грудня було відкрито вже другий Молодіжний центр в районі – в Торському. Перший працює в Білокузьминівці. Відомі успіхи у футболі ДЮСШ «Колос». Тепер до цього додається бокс. На 2019 рік у напрямку охорони культурної спадщини районом заплановано оформлення паспортів на старовинні кургани, яких нараховується 465 (зараз тільки 13 паспортів). Головне досягнення у напрямку зоосанітарії – закриття вогнища африканської свинячої чуми. Один з недоліків – досі не вдалося організувати автобусний маршрут Костянтинівка-Білокузьминівка. Але на 2019-й це завдання залишається».
По традиції слово надали і нам, журналістам. Я звітував коротенько: «Кусали в минулому році, будемо й кусати в майбутньому!». Тім ні менш треба додати, що «Провінція» писала не тільки про "погане" (наприклад, лист активістів про велику зарплатню, що собі «призначило» керівництво райради), але ми єдині з місцевих ЗМІ, які (на першій шпальті!) дали гарну новину, що аграрні фахівці з наступного року тепер будуть готуватися у нас в сільгосптехнікумі, куди переїжджає Луганський Національний Аграрний Університет. Головне – що наші публікації по району були не простою фіксацією подій. А, наприклад, турботою про дитячий футбольний клуб «Колос», який обласна федерація футболу «турнула» з Костянтинівки, а місто, яке має стадіон «Металург», не бажає прийняти клуб під своє крило. Чи наша публікація, яка захищала право селян продавати у місті свої продукти: «Как новая полиция полдня одного индюка «отрабатывала».
Сподіваємось, що у наступному році будемо продовжувати плідно співпрацювати з владою району, як гідні партнери. Бо одним з головних девізів нормального громадського суспільства є: «Партнерство не є прогинання»!
В.БЕРЕЗІН