Я, начальник управління освіти Костянтинівської міської ради, кандидат історичних наук, була призначена на посаду вже під час війни, після звільнення Костянтинівки. Ініціатором мого призначення була проукраїнська громада міста. Своєю головною метою я бачила зробити все для того, щоб більше ніколи не допустити сепаратизму у місті, щоб школа ніколи не була б більше адміністративним ресурсом і там не проводилися референдуми і не було війни.
Я хотіла працювати заради майбутнього УКРАЇНИ, виховуючи критично мислячих особистостей, справжніх громадян і патріотів України. Однак всі мої спроби щось змінити у освіті наштовхуються на спротив старої міської влади. Мої пропозиції про створення моніторингової комісії, яка б розробила стратегію розвитку освіти міста в умовах необхідної оптимізації, — проігноровані. У місті хронічна нестача коштів на фінансування освіти. Однак, нічого для того, щоб покращити ситуацію, не робиться.
Мої пропозиції залучити громаду для обговорення проблем оптимізації закладів освіти також проігноровані. Зараз при управлінні освіти створена громадська рада для залучення позабюджетних коштів на фінансування та за контролем за національно-патріотичним вихованням.
Дуже не сподобалось певним особам при владі те, що після мого призначення були розірвані і договори з постачальниками продуктів харчування у дитячі садочки та укладені договори з новими постачальниками на умовах більш низької ціни.
Багато років у школах міста та дошкільних навчальних закладах не проводилися капітальні ремонти. В незадовільному стані знаходяться покрівлі, вікна, двері, приміщення їдалень, спортивних та актових залів. Не зрозумілою була система виділення коштів на ремонти. Одні і ті самі заклади ремонтувалися щороку. В той час, як інші школи і садочки роками не отримували кошти на ремонти. Однак, і тепер не можливо вирішити питання про виділення коштів на ремонти шкіл. При моїй каденції на капітальні ремонти виділено лише 450 тис. грн. Великими зусиллями мені влітку вдалося умовити заступника міського голови Тиху Надію Миколаївну виділити кошти на ремонт покрівлі однієї з центральних шкіл міста ЗОШ №3, де навчається більше 600 дітей, в якій у всіх блоках і головному корпусі протікає покрівля. Для цього був залучений не місцевий підрядчик. І зараз, коли він майже зробив ремонт, відділ капітального будівництва чинить перешкоди при прийнятті робіт.
Багато років не виділяються кошти на забезпечення пожежної безпеки та санітарних вимог. Це не дає можливості створити безпечні умови для навчання дітей.
Отже, хочу звернути увагу громадськості та міського керівництва до проблем освіти міста. Тому що саме вирішення цих проблем буде індикатором того, що у нас після провалу режиму Януковича відбуваються позитивні зміни.
О.В. Барабаш