Незвичайно відбулося 9 листопада святкування Дня української писемності та мови в Костянтинівській загальноосвітній школі № 2. Уперше цю дату відзначили в навчальному закладі ще 1997 року, коли з’явився президентський указ, згідно з яким в Україні було встановлено нове державне свято - День української писемності та мови.
За багато років існування цього свята у школі з’явилися певні традиції. Наприклад, щорічно 9 листопада для учнів початкових та старших класів проводиться І етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені славетного мецената Петра Яцика. Вшановується пам’ять Нестора-літописця, бо вважається, що саме з нього почалася писемна українська мова. Щоб перевірити, як добре вони знають рідну мову, учні школи беруть участь у написанні Всеукраїнського диктанту національної єдності, який проводить Українське радіо. Традиційними стали виставки плакатів та малюнків, інформаційні хвилинки тощо.
Цього року, пам’ятаючи, що в День української писемності нагороди отримують також видавництва, які займаються випуском книг українською мовою, школярі вирішили приєднатися до всесвітнього руху буккросингу. Буккросинг – це своєрідний неформальний книжковий клуб. Мета його звільнити книги від лежання на полицях, перетворити весь світ на велику бібліотеку, залучити до цікавого процесу читання не лише друзів та знайомих, але й незнайомих людей.
За ініціативи вчителів української мови та літератури Зубатюк Н.А. та Кочергіної О.М. напередодні учні організували збір книжок, надрукованих українською мовою. Серед них виявилися і сучасні видання, і старі, але улюблені книги, твори класиків української літератури та сучасних дитячих письменників. Оскільки буккроссинг є новим явищем для Костянтинівки, то учні не обмежились тим, що залишили книги на автобусних зупинках поблизу школи, у приміщенні лікарні № 2, місцевих магазинах, ігровому майданчику дитячого садка. Частина книг була просто подарована учнями перехожим, яким також розповіли про особливості дня 9 листопада. Хочеться вірити, що читання книг рідною мовою стане щоденною потребою, неодмінною складовою життя кожного.
Зубатюк Н.А., вчитель української мови та літератури.