За минулий тиждень, по матеріалах bahmut-police.dn.ua (нагадаємо, що інформаційні зустрічі з поліцію начальник Костянтинівської поліції В.Хіврич скасував), найбільш резонансним було вбивство, яке було скоєне під вікнами багатоповерхівок — у вагончику будівельного майданчика. 35-річний чоловік запросив туди 37-річну подругу, щоб розпивати спиртні напої. Але під час сварки він наніс їй тяжкі тілесні ушкодження. Зловмисник залишив жінку у вагончику, виправдуючи це намаганням надати допомогу. Проте вранці потерпіла померла. Правоохоронці затримали винуватця події. Йому загрожує до 10 років позбавлення волі.
Увага — телефонні шахраї!
Правоохоронці звертаються до костянтинівців з приводу нових прикладів роботи телефонних шахраїв. Щоб заволодіти грошима, злочинці декілька раз телефонували чоловіку, та в ході розмови прикривались нібито друзями, в подальшому вибачаючись за помилково набраний номер. Вирішальним моментом став переказ 10 гривень на рахунок цієї людини. В подальшому він помітив, що вже кілька годин відсутній мобільний зв’язок та зрозумів що його картка не активна. З’ясовуючи обставини чоловік зрозумів, що лишився не тільки свого номеру, а й грошей на картці банку до якого був прив’язаний телефонний номер.
Інший чоловік отримав повідомлення про несподіваний виграш. В SMS, яке прийшло на його мобільний, буле посилання на фішинговий сайт. Користувач повірив у свою удачу, та шахраї витягнули з нього гроші, під приводом того, що згідно із законом виграш оподатковується і цю суму потрібно заплатити, щоб його отримати.
Поліція звертає увагу на те, що у сучасного користувача більшість банківських сервісів, соціальних мереж, поштових акаунтів і ін. підключені до SIM-картки мобільного телефону. Для шахраїв це велике поле для махінацій.
В першу чергу в полі ризику опиняються платіжні системи, хоча дістатися до них і нелегко. Так, існує спосіб роздобути SIM-карту іншого користувача: заблокувати і перевипустити її. Для цього шахраї починають із різних номерів здійснювати короткі дзвінки на телефон власника карти. Бачачи пропущені виклики, користувач передзвонює, але додзвонитися ні до кого на тому кінці лінії не вдається. Далі на його рахунок надходить невелике поповнення, а після цього карта перестає працювати. Так відбувається тому, що шахраї звертаються до оператора з проханням відновити нібито загублену карту. Один із способів підтвердити, що карта належить саме вам — назвати кілька номерів, на які здійснювалися виклики останнім часом і суму останнього поповнення рахунку. Після того як SIM-карта опинилася в руках зловмисників, всі ваші сервісні повідомлення та доступ до ресурсів потрапляють до них. Це несе певний ризик для тих, чия SIM-ка була прив'язана до платіжної картки.
Маючи доступ до мобільного, шахраї можуть знайти спосіб дістатися і до онлайн-банкінгу, особливо якщо у них є номер карти (наприклад, користувач продав щось на якомусь торговому майданчику, повідомивши при угоді номер карти покупцеві). Більш того, у деяких банків є можливість зняти гроші з банкомату без карти, маючи на руках лише її номер і телефон, прив'язаний до неї.
Для того щоб уникнути таких проблем, не варто прив'язувати до карти номер телефону, який ви використовуєте щодня. Також не варто розголошувати (особливо в інтернеті) номер телефону, який закріплений за банківськими картами.
Крім того, слід уважніше ставитися до тих, хто вам телефонує, і не поспішати передзвонювати — якщо з вами дійсно хочуть зв'язатися, то після третього гудка трубку або не кинуть, або зателефонують ще раз. Але найнадійніший на сьогодні спосіб захистити SIM-карту — контрактне обслуговування, при якому ваш телефон реєструється на ваші паспортні дані.