Мешканець Костянтинівки, що чергував на блокпосту бойовиків, здався поліції

Опубликовано admin - Mar 16

61–річний чоловік розповів про свої протизаконні дії у травні 2014 року та виявив бажання співпрацювати з правоохоронцями. Під час окупації Костянтинівки учасниками незаконних збройних формувань він дізнався про те, що бойовики запрошують всіх бажаючих служити разом з ними. Запропонувавши свої послуги, чоловік розпочав свою роботу на блокпосту. Помічник бойовиків у цивільному одязі оглядав транспорт, перевіряв документи водіїв та пасажирів.

Зараз, дізнавшись про програму, що звільнює від кримінальної відповідальності, чоловік вирішив добровільно зізнатись у своїй співпраці з НЗФ.

Щодо чоловіка відкрито кримінальне провадження за попередньою кваліфікацією ч. 2 ст. 260 «Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань» Кримінального кодексу України.
Нагадуємо, що згідно ч. 6 цієї ж статті, звільняється від кримінальної відповідальності за цією статтею особа, яка перебувала у складі збройних формувань, за дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вона добровільно вийшла з такого формування і повідомила про його існування органи державної влади чи органи місцевого самоврядування.

Селяне мають свої алкомаркети

В рамках оперативно-профілактичного відпрацювання дільничному офіцеру поліції, який обслуговує один з населених пунктів Костянтинівського району, надійшла інформація про місцевого мешканця, який на дому виготовляє самогон.

5 квітня дільничний навідався до 47-річного чоловіка, на якого надійшла інформація. Останній не став заперечувати, що виготовляє самогон. Поліцейським було виявлено та вилучено 40 літрів браги, 15 літрів самогону та самогонний апарат. Все вилучене було утилізовано.

Провівши профілактичну бесіду з чоловіком правоохоронець склав на нього адміністративний протокол за ст. 176 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його виготовлення», що тягне за собою накладення штрафу.

Поліція закликає населення до спільної боротьби з цією проблемою. При наявності будь-якої інформації про незаконне виготовлення або реалізацію самогону, відразу звертайтеся за телефоном «102» або до свого дільничного офіцера поліції.

За інформацією Бахмутського відділу поліції.

***

Як роми під газетою побилися

Костянтинівські журналісти писали, як в жовтні 2019 року біля офісу газети “Знамя індустрії” на вул.Б.Хмельницького роми влаштували між собою потасовку з використанням вогнепальної збої та важко пораненим.

28 лютого Костянтинівський міськрайонний суд під головуванням А.Орчелоти розглянув це кримінальне провадження по звинуваченню уродженця Дрогобича, громадянина України, з неповною загальною середньою освітою, офіційно не працевлаштованого, неодруженого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.121 КК України (умисне телесне пошкодження). Суд встановив, що звинувачений 4 жовтня взяв пістолет EKOL Viper 3, НОМЕР_1 1-19050047 cal.4mm Flobert, з набоями до нього та вийшов у двір будинку №19 по вул.Б.Хмельницького де здійснив не менше ніж двох пострілів. При цьому, один постріл влучив в область правої гомілки, а другий постріл влучив в область грудної клітини постраждалого, заподіяв йому тілесні ушкодження: вогнепальне поранення грудної клітини з ліва в області 3-го ребра по середньо-ключичній лінії з явищами гемопневматоракса, що за ступенем тяжкості відноситься до тяжкого тілесного ушкодження, небезпечного в момент заподіяння. Сліпе вогнепальне поранення задньої поверхні правої гомілки у верхній третині, що за ступенем тяжкості відноситься до легкого тілесного ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров`я.

В судовому засіданні обвинувачений пояснив, що стріляв, бо побачив у постраждалого ніж.

Свою вину обвинувачений визнав повністю, просив призначити йому покарання не пов`язане з позбавленням волі, оскільки має бажання стати на шлях виправлення для самовиховання і уникнення повторення скоєного та й інших кримінальних правопорушень, за для збереження офіційно не зареєстрованого шлюбу та утримування неповнолітньої дитини, батьком якої себе вважає.

Відповідно до ч.2 ст.50 КК України, покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових злочинів, як засудженими, так і іншими особами. Враховуючи це,суд ухвалив: визнати винуватим обвинуваченого та призначити йому покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років, від відбування покарання звільнити з випробуванням з іспитовим строком на 3 роки.

Поліція продовжує “шмонати” бабуль за рослини та писати протоколи “лівою ногою”

“Провінція” вже неодноразово підіймала питання про те, що правоохоронці “ловлять” та складають адмінпротоколи за торгівлю в невстановлених місцях бабусь, які торгують зеленню, а крупних торговців бахчевими, ялинками, рибою та іншим “в упор недобачають”. Нам, навіть начальниця Костянтинівської поліції обіцяла, що на бабуль складати протоколи не будуть. Але... 27 лютого суддя А.Орчелотта звільнив від адмінвідповідальності за торгівлю на невстановлених місцях пенсіонерку в силу малозначності і оголосил їй усне зауваження. А торгувала вона на Хитрому ринку (б.Космонавтів) — ШИПШИНОЮ!

Також продовжується знущання над правосуддям наших поліціянтів щодо складання протоколів, які вони подають до суду. Так 3 березня 2020 року суддя О.Леміщенко розглянула протокол про адмінпорушення, складений інспектором СРПП Костянтинівського ВП ст. лейтенантом поліції Любченко Артемом Юрійовичем про те, що чоловік 21.06.2019 року біля буд. №76 по вул. Магістральна, поблизу дитячого садочку «Оленка», справляв природні потреби.

Це так треба було довести суддю, що вона написала в Постанові: “Проаналізувавши конкретні обставини даного правопорушення, приходжу до висновку, що у даному випадку сплинули строки накладення адміністративного стягнення, у зв`язку з чим справа про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.

Однак, слід зазначити, що уникненню відповідальності за вчинене правопорушення, сприяла тяганина з повторним направленням протоколу про адміністративне правопорушення до суду. Так, вперше протокол надійшов до суду 09.07.2019 року і був повернутий до Костянтинівського ВП 10.07.2019 року, і після цього протокол повторно надійшов до суду лише ЧЕРЕЗ ВІСІМ МІСЯЦІВ (!) вже після закінчення строку накладення адміністративного стягнення...”.

Як взагалі таке можливе? А дуже просто — безкарність за складання та подання протоколів до суду зі сторони поліцейського керівництва. Про що ми вже так довго волаємо!

Але й це ще не все. 3 березня 2020 року суддя нашого суду Т.Сітніков також постановив закрити справу по притягненню мешканця Костянтинівки до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства у зв’язку з тим, що справа надійшла до суду 3 березня 2020 року, а дата вчинення адміністративного правопорушення - 10 вересня 2019 року. Тобто ЧЕРЕЗ 5 МІСЯЦІВ, хоча адміністративне стягнення могло бути накладене не пізніше як через три місяці з дня його вчинення!

І кінця й краю цьому безладдю наших правоохоронців немає. Ми вже зверталися до їх начальства у Бахмуті, але там це все тільки покривають.

Тому надішлемо цю замітку до обласного керівництва, як останній інстанції...

За матеріалами Єдиного реєстру судових рішень.