Чи хочемо ми утримувати таку поліцію?

Опубликовано moderator - Oct 02

Ось вже місяць, як ми продовжуємо фіксувати відкритий продаж в нашому місті рашистських цигарок “Прима Дону”, та й ще з ДиНиРивською акцизною маркою! Вони продавалися та продаються скрізь — від Привокзального та Хитрого ринку до кіосків на 5-й лікарні, Нульовому, бульварі Космонавтів, Громова. Поліція публікує в Інтернеті помпезні репортажі: "Костянтинівським відділенням поліції спільно зі співробітниками Бахмутського відділу поліції, із самого ранку, було розпочато проведення рейдових заходів з метою встановлення стану та дотримання чинного законодавства, щодо порядку реалізації тютюнових виробів. В ході проведення оперативно-профілактичних заходів було здійснено перевірку багатьох торгових закладів міста. Правоохоронцями було ліквідовано партію тютюнових виробів, які продавались без ліцензії, а ось з їх власниками правоохоронці провели роз’яснювальні бесіди та довели норми чинного законодавства. Поліціянти задокументували декілька фактів порушення правил торгівлі, склавши відповідний адміністративний протокол та вилучили продукцію, до рішення суду. Рейди триватимуть і надалі".

Це було зранку 25-го вересня, а вже вечором ми знову знайшли “Прима Дону”, цього разу в кіоску на пр.Ломоносова напроти райдержадміністрації. Куди центрєє???

Ось відгуки на це наших читачів: “Вважаю, що така поліція зарплатню з наших податків отримує даремно. Чому допит ведуть тільки торговців, а не власників? Чому навіть не спробують знайти ланцюжки — хто завозить це лайно до міста? Де великий склад (а він є)?”, “Яка поліція? Може допоможе, коли месники почнуть методично палити такі кіоски?”, “Наивные вы ребята. Им долю в клювике приносят, а вы — камариное жужжание».

До речі — якщо на минулому тижні ми писали про те, що діяльність поліції “дає свої плоди” — з’явилися цигарки з акцизною маркою ДНР (раніше їх хоч відривали!), то зараз громадські активісти з Бахмуту прислали нам світлини вже з “Беломор-каналом”, що, згідно з написом, виготовляється на тій же фабриці в Ярославльській області. До речі, як і на “Прима Дону” з надписом, що випускаються не для продажі в РФ. “ Вероятно качество выпускаемых табачных изделий в России такое, что курить и распространять эти папироски можно только в ДНР (россиян не рискуют травить), — пишуть бахмутчане, — а вот здесь, под прикрытием правоохранителей, можно!?”.

Але по інформації з реєстру судових рішень — за серпень та вересень в нашому суді прийняли лише один протокол по продажу неліцензійних цигарок. Всі інші (біля двадцяти) поверталися — як невірно складені.
Ось, наприклад, витяг з Постанови суду по справі № 233/3551/17: “04.09.17 року суддя Т.Сітніков, розглянувши матеріал про адміністративне правопорушення, який надійшов від Костянтинівського відділення поліції Бахмутського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області, — В С Т А Н О В И В: ...у торговельному кіоску, розташованому по вул. Леваневського, 47 здійснювала роздрібну торгівлю тютюновими виробами без марок акцизного збору, а саме: цигарками марки «ФЕСТ-7» за 15 гривень, чим порушила вимоги п.15 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.156 КупАП.

...При вивченні матеріалів справи встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення складений з порушенням, а саме: в ньому не конкретизована суть адміністративного правопорушення, не вказано кому проводилась реалізація тютюнових виробів, яких саме (в протоколі вказано тютюнові вироби «Фест-7», при тому що вилучались ще і «Marvel menthol»), в якій кількості, чи були від продажу отримані будь-які грошові кошти; в протоколі не вказані прізвища, ім'я та по батькові та адреса свідків; до протоколу додана заява без дати її написання, матеріали не містять документів на право користування та/або розпорядження зазначеним кіоском, що ставить під сумнів взагалі законність проведення працівниками поліції зазначеного огляду торговельному кіоску; до протоколу додані копії документів, а саме пояснень, копії протоколів вилучення, хоча відповідно до ст. 251 КУпАП доказами є пояснення осіб, та протоколи вилучення речей та предметів, а не їх копії; в порушення вимог п.7 Інструкції в протоколі про адміністративне правопорушення маються виправлення. На підставі викладеного суддя — П О С Т А Н О В И В: Протокол про адміністративне правопорушення ВДРУГЕ повернути до Костянтинівського відділу поліції Бахмутського відділу поліції ГУНП в Донецькій області для належного оформлення”.

І такі “відлупи” поліціянтам суд робить регулярно — щотижня. У вересні суд ще жодного протоколу по цигарках не прийняв! Практично та ж сама картина й по алкоголю. Це є професійна робота?
Ми вже писали, як дійсне працюють правоохоронці в інших містах. Але, здається, на нашу поліцію краще вплине така новина:

“18 вересня слідчими прокуратури Донецької області спільно з працівниками Управління СБУ в Донецькій області на отриманні хабара було викрито співробітника Торецького відділення поліції. Очільник поліції Донеччини Микола Семенишин наголосив, що керівництво Міністерства внутрішніх справ, Нацполіції України та Головного управління має жорстку позицію щодо викорінення з лав поліції зрадників інтересів служби. У зв’язку з цим генерал відзначив, що керівництво поліції Донецької області буде надавати підтримку у розслідуванні таких ганебних фактів”.

Ми надіслали скарги на роботу Костянтинівської поліції в обласне та київське керівництво.