Що робити при варварському обрізанні дерев?

Опубликовано admin - Jun 17

Пройшла весна, прийшло літо і комунальники ломанулися різати дерева. Останнім часом єдиний метод, який вони використовують — це ТОПІНГ (у нас це називають «омолоджуванням») — знищення всієї крони дерева.

Чому це погано?

Така обрізка шкодить дереву. Після неї воно всихає одразу, або живе лише кілька років. Через втрату крони в рослини припиняється процес фотосинтезу, завдяки якому вона отримувала живлення. Без «їжі» дерево слабне, на нього нападають шкідники і патогенні гриби, по стовбуру поширюється гниль – вже через кілька років обрізане дерево стає аварійно небезпечним, хоча раніше таким не було. Деякі породи дерев взагалі не переносять такої обрізки і гинуть першими: клен, біла тополя, береза, хвойні.

Чому це незаконно?

Обрізане до стовпа дерево вважається ПОШКОДЖЕНИМ до ступеня припинення росту — тобто до загибелі.

1) Постанова Кабміну №559 «Про такси для обчислення розміру шкоди, завданої зеленим насадженням у межах міст»:

— дерево з видаленням (обшморгом) крони від 1/3 до 1/2 її довжини відноситься до категорії пошкоджених  дерев, а дерево з видаленням більше половини довжини крони відноситься до категорії дерев, пош коджених до ступеня припинення росту.

2) Стаття 153 Кодексу України про адміністративні правопрушення (КУПАП): «Знищення або пошкодження зелених насаджень в населених пунктах».

3) Стаття 152 КУПАП: «Пошкодження обєктів благоустрою».

* зелені насадження є елементами об’єктів благоустрою відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів», ст.21, ч.1, п.2.

Куди звертатися?

Для початку: ФОТОГРАФУЙТЕ: робітників, номери їхнього транспорту, самі дерева.

Викликайте:

1) поліцію напишіть заяву за згаданою ст.153 КУПАП про пошкодження зелених насаджень.

Якщо обрізка вже відбулася, дерева пошкоджено.

Напишіть заяву в:

1) інспекцію з благоустрою свого міста, ось зразок: shorturl.at/duxAF

2) екологічну інспекцію свого міста, зразок: shorturl.at/tGQ39

Якщо ви не знаєте, ХТО обрізав дерева, напишіть запит у міську раду (занесіть у відділ звернень громадян), і вам нададуть відповідь через 5 робочих днів, зразок: shorturl.at/fkJSX

Ми сплачуємо наші податки за роботу комунальних служб і маємо право вимагати, щоб їхні дії відповідали українському законодавству.

Nadia Palyvoda, ГО «Озеленення Кропивницький»