Нещодавно з ознайомчим візитом Донецьку область відвідала представник Міжнародного Центру впровадження Програм ЮНЕСКО пані Наталя Боровинська. Увагу поважної гості привернув наш Регіональний Ландшафтний Парк КЛЕБАН-БИК. Так-так, той самий ландшафтний парк, котрий ми сприймаємо як велику водойму для відпочинку на природі чи велике рибне господарство для заробляння грошей здебільшого в бракон'єрський спосіб.
До відома, ЮНЕСКО опікуються — видатними культурними та природними цінностями, що вважаються надбанням усього людства. Ці цінності перелічені в Списку ЮНЕСКО, до українського списку станом на 2017 рік відносяться лишень 7 найменувань. Здебільшого це пам’ятки старовинної архітектури, один об’єкт природної спадщині - Букові праліси Карпат та інших регіонів. Україна має ще досить вагомий Попередній список — це перелік важливих культурних і природних об'єктів, що пропонуються включити до Списку всесвітньої спадщини. Проте жодного об’єкту в Донецькій області немає навіть у попередньому наближенні.
Пані Наталя є колишньою мешканкою Донеччини, тому добре знає про чесноти нашого краю. Під час зустрічі з головою Костянтинівської РДА Н.Виниченко та адміністрацією Парку обговорили ідею створення біосферного заповіднику на базі РЛП. Унікальний для степового Донбасу ландшафт з великим водним дзеркалом є гарним рекреаційним містом, в той час наша перлина за підтримки міжнародних структур може набути статусу заповідника й дослідного майданчика з покращення екологічної ситуації природних об’єктів розташованого посеред техногенно навантаженого промислового регіону. А "мисливський будиночок Саші Стоматолога" стане Донецьким Межигір’ям…
Дивна річ, життя, за бідою завжди промінь надії відкриває нові можливості, тож в ЮНЕСКО допоможуть переглянути наше ставлення до РЛП Клебан Бик, донесе до світової громади інформацію про інший, більш привабливий бік Донеччини. Покаже нові перспективи розвитку регіону, як збереження довкілля може стати Стратегічним напрямком економічного розвитку. Ну звісно якщо ми не зхибимо і зможемо піти на співпрацю з міжнародними організаціями задля процвітання всієї громади.
Г.Олійникова