Еко-департамент допомогає району та дивується з Костянтинівки

Опубликовано admin - Feb 05

На минулому тижні громадськість звернулася до керівника Департаменту екології та природних ресурсів ДонОДА С.Натруса у фейсбуці з питанням по озелененню Костянтинівки. На що він відповів, що у 2017 році на озеленення міста обласне керівництво виділило 2 млн грн. з коштів екологічного фонду (на три сквери по вул. Театральна, Громова, Фрунзе). Міська влада зобов'язалася зробити реконструкцію місць цих скверів для найкращого відпочинку городян. Але не зробила. Тобто не виконала своє зобов'язання.

Ми запитали у заступника міського голови В.Василенко – “Що за непорозуміння таке між рівнями влади?” На що Віктор Володимирович відповів, що міськвиконком дійсно не «потянув» зробити потужну реконструкцію цих скверів, й повернув гроші. Хоча ремонт вуличного освітлення, скульптур та інше було зроблено. Обласна влада все одно сама провела озеленення цих куточків міста приблизно на 2 млн грн.

А ось з районним керівництвом обласні екологи знайшли спільну мову. З метою збереження цінних та типових природних комплексів, 18 січня 2018 року головою Донецької облдержадміністрації, керівником обласної військово-цивільної адміністрації П.Жебрівським було підписано розпорядження, згідно з якими в Костянтинівському районі були оголошені два ландшафтних заказника місцевого значення. На землях Новодимитрівської сільської ради — ландшафтний заказник місцевого значення «Олексина». Ця природна територія, загальною площею 137,0 га, балка, що вкрита степовою рослинністю з рештками закам’янілих дерев, названа на честь відомого правозахисника О.Тихого. На землях Іл’інівської сільської ради оголошено ландшафтний заказник місцевого значення «Тарасівський». Це — природна територія, загальною площею 75,0 га, теж балка, що вкрита степовою рослинністю та лісовими насадженнями з виходами на поверхню кристалічних порід.

У розпорядженні голови ОДА відмічається, що: «Основну загрозу біорізноманіттю становить необдумана та безвідповідальна діяльність людини. Спостерігається катастрофічне зменшення площі територій водно-болотних угідь, степових екосистем, природних лісів. Знищення навколишнього середовища відбувається внаслідок розорювання земель, вирубування байрачних лісів з подальшою зміною цільового призначення земель, осушення або обводнення територій, промислового, житлового та дачного будівництва тощо. З метою припинення процесів погіршення стану навколишнього природного середовища в Донецькій області, насамперед, створюються нові об’єкти природно-заповідного фонду».

В.Березін