Мешканці Краматорського району перерахували шахраям понад 1 мільйон 300 тисяч гривень

Опубликовано admin - Apr 02

У березні поліцейські зареєстрували 19 повідомлень про шахрайські дії. Мешканці Краматорського району перерахували шахраям понад (!) 1 мільйон 300 тисяч гривень. Поліція нагадує про обережність.

"Обережно - шахраї!"

П’ятеро громадян розповіли, що отримали повідомлення від знайомих з проханням про фінансову допомогу. Згодом виявилося, що ці смс їм надіслали аферисти, які взломали акаунти у соцмережах.

У трьох випадках потерпілі хотіли придбати авто та дрон через інтернет. Ще троє громадян повідомили «працівникам банку» персональні дані. Також троє людей постраждали при купівлі товару онлайн.

Крім цього було зареєстровано три повідомлення, коли знайомі обманним шляхом привласнювали майно потерпілих та два факти махінацій при оформленні матеріальної допомоги від міжнародних партнерів.

Ні в якому разі:

  • нікому не повідомляти дані про свою банківську картку: пін-код,СVV-код, строк дії карти, паролі з смс-повідомлень, які надходять від банку на мобільний;
  • не здійснювати покупок у неперевірених інтернет-магазинах;
  • не довіряти оголошенням про великі знижки, дешевий розпродаж товарів, акціях;
  • не впускати у свій дім незнайомців;
  • не довіряти невідомим добродіям, які пропонують обміняти гроші чи видати продукти харчування.
  • домовляйтеся про розрахунок за квартиру тільки в момент заїзду, перевірте адресу на сайтах оголошень про нерухомість. Можливо, вдасться знайти відгуки про власників.

Краматорське районне управління поліції Донецької області.