В Полтавке побывали голландцы, но не те

Опубликовано Berezin - Oct 21
Printer Friendly, PDF & Email

Все мы ждем появления представителей голландской компании Шелл в наших краях, чтобы они рассказали селянам о пользе от добычи сланцевого газа. 

Однако, пока что приехали другие представители страны лучшего сыра и тюльпанов.

В прошедшее воскресенье 20 октября в Донецкой области побывала команда телевизионщиков из Голландии, которая приехала в Украину по заказу Международной экологической организации "Друзья Земли". Группу сопровождал известный зеленый из Днепропетровска Павел Хазан (Друзі Землі Європи (Friends of the Earth Europe), член виконавчого комітету Зелений світ/Друзі Землі України, керівник кампанії з енергетики та сталого розвитку). Задача группы была - сбор материалов для предъявления инвесторам компании Шелл, чтобы те знали на что выделяют средства. После съемок в селах, которые попали в зону возможной добычи сланцевого газа, где люди страдают от порывов подземного аммиакопровода, мы позвонили в село Полтавку Константиновского района и попросили дать интервью 2-3 активистам, которые подняли село против сл.газа. Но каково было наше удивление, когда по приезду увидели около 60 человек! Состоялась активная дискуссия, а потом по инициативе местных жителей, был проведен сельский сход, на котором приняли решение о запрете разведки и добычи на территории сельсовета сл.газа. В ближайший вторник ожидается проведение сессии сельсовета, которая должна будет принять такое же решение.

Павел Хазан (представитель Друзей Земли в Украине) пообещал донести мнение селян о сл.г-е голландским инвесторам Шелл.

 

Депутат сельсовета Ю.Сошка был председателем сельского схода и кроме требования принятия сессией сельсовета о запрете сл.г-а, инициировал создание Комитета спасения Полтавки.

 

Сельский сход принял единогласное решение о запрете разведки и добычи сл.г-а на теренах села.

Слева один из инициаторов протестного движения, член антифрэкинговой Коалиции Украины, депутат сельсовета А.Лукьянов. Выступает еще один депутат - протестник А.Полуян. Он всю жизнь проработал на буровых и отлично знает последствия подобного бурения. Отрывок из его выступления: https://www.youtube.com/watch?v=0I-Yc7ctDpc

Жители активно давали интервью сьемочной группе. Гости были поражены осведомленностью селян о проблеме фрэкинга. Все таки Интернет - великая сила.

Во вторник ожидается проведение открытой сессии по вопросу разведки и добычи сланцевого газа. Приглашены представители Шелл. 

В среду в "Провинции" вы узнаете подробности этого противостояния.

Мы предупредили селян о возможных наездах на них властьимущих - они пообещали как только что-то такое будет, так сразу передавать нам для распространения, вплоть до Голландии. Пусть кто-то попробует стать на пути ноябрьского вхождения Украины в ассоциацию с ЕС!

Comments

Шановний пане голово!

Шановні депутати сільської ради!

Сьогодні Вам належить вирішити серйозне питання: чи погоджуватися, що на Вашій землі видобуватимуть сланцевий газ. Йдеться, без перебільшення, про долю тисяч жителів вашого краю, району, села, про величезну територію, яку віддають на 50 років інвесторові. Тому Ви повинні розуміти, наскільки великою є відповідальність, яку на Вас поклала громада.

         Закликаю Вас ухвалити мудре і виважене рішення. При цьому взяти до уваги позицію селян, жителів цієї місцевості.

Хочу наголосити, що Комітет Верховної Ради з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи надає великого значення питанню розвідки та видобутку сланцевого газу в Україні. Зокрема, улітку відбулися комітетські слухання з цього питання, на яких виступили народні депутати, науковці, громадські організації. Результатом слухань став серйозний документ – рекомендації, в напрацюванні яких взяло участь чимало освічених, високоінтелектуальних людей. Геологи, екологи, токсикологи застерігають: видобуток за допомогою фрекінгу – це загибель для довкілля і недуги для людей.

Громаду переконують, що угода щодо розробки надр на площі Юзівська - це угода про видобуток сланцевого газу. Насправді ж, угода стосується всіх вуглеводнів, зокрема нафти, природного газу, конденсату – інвестор матиме право видобувати їх в межах договірної ділянки. Більше того, передбачено, що інвестор матиме право на добування гравію, піску, глини, вапна тощо на території зазначеної ділянки. В угоді немає інформації щодо орієнтовної кількості робочих місць, які будуть створені на території громади. Угода фактично позбавляє місцеві громади можливості отримання компенсації за землі сільськогосподарського призначення та землі лісового фонду. Окрім цього, на кожному квадратному кілометрі землі буде захоронено щонайменше 80 тисяч кубометрів отруєної хімікатами води, яка залишиться назавжди в надрах використаних земель. Це буде мертва земля, на якій не можна буде ні жити, ні сіяти, зважаючи на вірогідність потрапляння хімікатів в верхні шари ґрунту. У випадку екологічного лиха місцеві громади залишаться наодинці з проблемою.

          На жаль, Угода про розподіл продукції між урядом і компанією «Шелл» так і не отримала економічної, правової та екологічної експертиз, без яких його не могли розглядати місцеві ради.  

Ми повинні зробити усе для того, щоб захистити права громад, зберегти наші землю, воду, повітря. Бо нам і нашим дітям жити на цій землі. 

З повагою,

голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи,

народний депутат України

Ірина Сех