Наймасштабніші проекти у Костянтинівці, що реалізуються у цьому році, стосуються медицини, благоустрою та реконструкції каналізації. Проте цікаве інше — це все дісталося одному-єдиному підряднику. Хто ж цей загадковий підрядник та на що влада міста готова заплющувати очі?
У серпні поточного року у Костянтинівці розпочали реконструкцію старого каналізаційного колектора. Але проблеми почали виникати з самого початку. Під час копання рову під новий колектор екскаватор розірвав існуючі водопровідні мережі.
Мешканці кількох районів, що і до цього в літній період потерпали від постійних перебоїв з водопостачанням, — взагалі залишилися без води.
Через вириті траншеї та прокладання нового колектора вздовж аварійного старого новенький асфальт на тротуарі поряд з відділенням поліції провалився під землю після першого дощу. Будівельникам довелося повністю знімати залишки щойно покладеного асфальту та засипати провалля щебенем.
Заступник костянтинівського мера Віктор Василенко повідомив, що просідання ґрунту, а також нових бордюрів на місці будівництва може відбуватися до весни. До речі, після запуску нового колектора обсяг каналізаційних стоків з лівобережної частини міста до очисних споруд збільшився у 2 рази.
На сьогодні підрядник — фірма «Аквалайт» — вже отримав 38 млн з 40, передбачених договором. Сам тендер опинився під моніторингом Держаудитслужби через виявлені порушення законодавства у сфері бюджетних закупівель. А в іншому тендері, який цей же підрядник отримав від того ж замовника — відділу капітального будівництва Костянтинівського міськвиконкому — порушення виявили вже журналісти.
Благоустрій для кіоскера
У вересні поточного року комунальне підприємство «Капітальне будівництво» Костянтинівської міськради (колишній ОКС) проводить тендер з благоустрою території на перехресті вулиць Громова-Європейська.
Фірма «Аквалайт» — вже відомий підрядник з реконструкції колектору — подає для участі документи, що не відповідають вимогам тендерної документації. Через що журналісти звернулися до «Капітального будівництва» та попросили скасувати рішення про визнання «Аквалайту» переможцем та відхилити його тендерну пропозицію.
Але підпорядкований Костянтинівській міськраді замовник, вочевидь, більше зацікавлений у протягуванні потрібного підрядника, аніж у дотриманні законодавства про публічні закупівлі.
Натомість Державна аудиторська служба на підставі аналогічного звернення ЗМІ розпочала моніторинг даного тендеру.
Варто зазначити, що сама реконструкція за бюджетні кошти відбувається між приватних торгових кіосків. Вони були побудовані приватним підприємцем на орендованій рік тому міській землі. Впродовж року власник цих малих архітектурних форм практично нічого не робив для благоустрою прилеглої території, ніби чекаючи, коли це буде зроблено за бюджетні гроші. І тендер на 2 мільйони — це лише перша черга робіт. Загалом планується витратити близько 7 бюджетних мільйонів.
Ремонт лікарні
Не тільки у сферах комунального господарства та благоустрою виконує у Костянтинівці роботи за бюджетні кошти фірма «Аквалайт».
Масштабні роботи у розпалі на території п’ятої лікарні. Причому — як зовні, так і всередині, на всьому першому поверсі. У лікарні створюють екстрене приймальне відділення. Подібні відділення відкриються при кожному медзакладі, визначеному опорним. А це — усі багатопрофільні лікарні інтенсивного лікування Донецької області.
У Костянтинівці екстрене приймальне відділення розраховане на 12 ліжок. А до самого відділення буде прибудовано приймальний бокс для машин швидкої допомоги.
За капітальний ремонт внутрішніх приміщень та інженерних мереж, а також влаштування приймального боксу для карет швидкої допомоги, підрядник отримує 12 мільйонів. Роботи обіцяє завершити до середини грудня.
Ну, а хто ж цей підрядник?
Виявляється, фірма «Аквалайт» — це брат-близнюк добре відомого «Оквіну-5». Ще до минулого року обидві фірми були зареєстровані у одній квартирі на проспекті Ломоносова, колишній засновник та екскерівник «Аквалайту» Наталія Орзул — засновник і фірми «Оквін-5». З минулого року «Аквалайт» перереєстрована у Бахмуті, але техніку продовжує орендувати у пані Орзул.
«Вчасно», за матеріалами Ініціативного руху «Громадський патруль»