Перед нападом гітлерівської Німеччини на СРСР було два роки тісної дружби між націонал-соціалістичною Німеччиною та радянською сталінською Росією – з серпня 1939 до 22 червня 1941. Два перших роки другої світової Гітлер та Сталін були союзниками. Серед тисяч аспектів радянсько-гітлерівської співпраці на першому етапі цієї війни був один цікавий – в СРСР масовим накладом була надрукована книга Гітлера «Майн кампф». Вона потрапила в руки номенклатури, а пресічні люди її читали в бібліотеках. «Майн кампф» була надзвичайно популярною, треба було записатися у чергу, і лише згодом, книгу Гітлера можна було прочитати. У вільному доступі вона так і не лежала.
А тепер уявіть собі Радянський Союз під час гібридної війни з Гітлером. Грудень 1941 року, Ленінград та Севастополь в осаді, Костянтинівка окупована німцями, на околицях Москви йдуть бої... А в кінотеатрах СРСР йдуть фільми та воєнна кінохроніка фашистів, в бібліотеках вільно лежать праці Гітлера, Розенберга та Геббельса... А на виборах керівника країни Бухарін, Троцький та Зіновьєв критикують Сталіна за погане ведення війни.
Абсурд? Чи гібридний світ, в якому ми живемо?
Я не в захваті від політики Президента Порошенка. Але я, принаймні знаю, чого від нього чекати. Я знаю, що він буде захищати Україну від ординської навали.
Чого чекати від Зеленського, я не знаю, прояснити свою позицію він не бажає. Мені пропонують кота у мішку. Я не знаю, як Зеленський буде зміцнювати армію та сектор національної безпеки і оборони. Я не знаю, як він буде давати відсіч російській агресії, як буде повертати окуповані території Донбасу і Криму.
При Порошенку сталися, як на мене, позитивні зміни в культурі та в інформаційному просторі. Побільшало українського: фільмів, пісень, телепрограм. Не все мені подобається, але тенденція у правильному напрямку. Як Зеленський уявляє захист українського інформаційного простору від російського засилля?
Для мене загрозливим є російськомовність самого Зе, «95 кварталу», тієї продукції, що виробляється на студії Зеленського, часто в Росії, по російським ідеологічним шаблонам, та ще і на часткове фінансування з російського бюджету.
Чи правильним було б фінансування з бюджету Німеччини фільмів ташкентської кіностудії в 1942 році? І щоб вони були прийнятні для нацистської глядацької аудиторії.
Як Зе бачить підтримку та розвиток української мови? Політтехнолог Зеленського Разумков відмовився говорити українською в ефірі одного з телеканалів. В команді Зеленського достатньо багато таких персонажів, яких проукраїнськими назвати важко.
Це лише частина тих питань, на які Зеленський не дав відповіді. Є ще досить важливі блоки питань, що пов’язані з енергетикою, ЖКХ, економікою. Є питання пов’язані з майбутнім олігархічної системи, правоохоронною системою, боротьбою з крупцією. А відповідей немає.
Є люди, які вважають, що гірше за Порошенка вже бути не може. На жаль це не так. Тому люди, думайте.
І хай нас Бог милує.
І.Бредіхін