Вже місяць команда мобільного офісу Громадської організації «Твоє нове місто»(Торецьк) в рамках реалізації проєкту «Доступ до правосуддя в цільових громадах Донецької, Запорізької та Луганської областей» здійснює моніторингові поїздки «Швидкої правової допомоги» до населених пунктів, які входять до Костянтинівської , Очеретинської та Світлодарської територіальних громад. Відвідані віддалені та малонаселені села та селища Курдюмівка, Озарянівка, Щербинівка, Катеринівка, Плещіївка, Пантелеймонівка, Олександропіль, Веселе, Кам’янка, Новоселівка-2, Красногорівка, Роти, Воздвиженка, Міронівський, Неліпівка, Леонидівка, Новоселівка та Диліївка .
Попавши у Диліївку, починаєш розуміти що таке «загублений світ». Як і багато інших селищ та міст прифронтової зони, село постраждало від воєнного конфлікту на Донбасі. Але почувають себе «розбитими та покинутими» мешканці ще задовго до цих подій. За словами селян, вони вже не пам’ятають коли до них приїжджали представники органів влади. І відчай цих людей прочитується у кожному слові. Позбавленні права на життя ? Чому? Ким?
Наразі тут мешкає близько 50 людей. Люди з дітьми та молодь давно поїхали з рідного селища та були змушені шукати нову домівку де інде.
Робочих місць немає. Немає і можливості працювати у інших населених пунктах, бо не має транспортного сполучення! Не має ні магазину, ні аптеки. Один раз на тиждень людям привозять хліб. Відсутній доступ до медичних послуг. Також мешканці не мають можливість отримати соціальні виплати ( пенсії, поштові відправлення, заробітну плату, адресну допомогу). Щоб отримати ці кошти вони вимушені брати таксі та їхати до міста. Роками у селищі не надається послуга вивозу твердих побутових відходів! В цей же час мешканці по пів року живуть без води! Як пояснюють їм у водоканалі, то до них не доходить вода, бо її не вистачає. А ціна на воду складає майже 26 гривень за куб! З 2014 року тут повністю відсутнє освітлення вулиць. Один раз на тиждень, але не регулярно до селища приїжджає представник правоохоронних органів.
Інколи селище отримує гуманітарну допомогу та безоплатну правову допомогу. Навіть залізнична станція «Диліївка» на разі зачинена. Не відвідує селище чомусь і мобільний ЦНАП. Але люди тут привітні та працьовиті люди! Це видно із доглянутої прибудинкової території. Тут чисто, квітує сад, біля будинків власними руками зроблений дитячий майданчик а біля під'їздів обладнані гарні альтанки. Поруч знаходиться маленький виноградний садочок. Все зроблено професійно та з душею .
Під час візиту були надані юридичні консультації, роз’ясненні правові аспекти у житлових питаннях. Усім охочим була зроблена ксерокопія, друк необхідних документів. Роздані інформаційні матеріали, юристами проєкту була надана допомога у складанні заяви про оформлення права на спадщину. Ми готові відвідати подібні села, наприклад Учхоз. Дзвоніть: 0507301055.
Проєкт «Швидка правова допомога» впроваджується громадською організацією «Твоє нове місто» за програмою малих грантів, яка адмініструється ICAP Єднання в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії, та Швеції. Програму ООН із відновлення миру реалізують чотири агентства ООН:Програма розвитку ООН(ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок(ООН жінки),Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН(ФАО). Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.
Команда мобільного офісу «Швидкої правової допомоги».