Спочатку о дев'ятій ранку в рамках офіційних урочистих заходів міста та району на площі біля Палацу культури підняли державний прапор. Годиною пізніше біля пам'ятника загиблим воїнам АТО в небо злетіли два прапора: національний жовто-блакитний і червоно-чорне полотнище — символ боротьби за незалежність і свободу. Останнє — вперше в історії нашого міста. Ініціатори акції — ветерани АТО, громадська організація «Гайдамаки» і патріотична громадськість, підняли, як символ військової слави і боротьби, пам'ять про патріотів і бойових побратимів.
— Це прапор українського козацтва, а гайдамаки — його спадкоємці. Тому і підняли два прапори. І ми, коли були на Західній Україні, в Буковелі шукали, де б там придбати червоно-чорний прапор. У деяких вони над будинками висіли. А нам казали, що у них такого немає і їх хлопці навпаки, привозять цей прапор зі Сходу, з Донбасу, — говорив один з «гайдамаків», заступник начальника штабу цього формування, Андрій Балан. — Звідти, з Західної, ми привезли національний прапор, як символ єднання країни. А козацький прапор, який ми підняли тут, нам передали друзі з Києва. Пізніше ми передамо його в міський музей.
До речі, як кажуть історики і фахівці з геральдики, всупереч поширеній думці, ні ОУН, ні УПА не належить «авторство» цього символу. Він має набагато більш давнє походження, хоча і почав використовуватися в кінці 80-х років XX століття галичанами на акціях разом з національним, синьо-жовтим прапором. Недарма ж він присутній на знаменитій картині І.Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султану».
Вл. інф.