50 РОКІВ КОСТЯНТИНІВСЬКОМУ КРАЄЗНАВЧОМУ

Опубликовано moderator - Jan 05

Півстолітній ювілей для людини – це поважний вік. Для музею – лише період становлення, коли досягнуті вершини є лише передумовами майбутніх звершень. 22 грудня Костянтинівський міський краєзнавчий музей святкував своє  50 - річчя.

20 жовтня 1967 року музей радушно відкрив свої двері. Ініціатором та безпосереднім виконавцем своєї ж ініціативи був місцевий краєзнавець Борис Наумович Донцов. Освітянин Донцов працював у 1967 році у міському відділі освіти. Можливо, саме тому для безпосереднього виконання робіт були залучені шкільні вчителі труда та фізичного виховання міських шкіл.  А до цього року площі майбутнього музею стояли у занедбаному ще з війни стані.

У 1967 році країна відмічала 50-річчя революційних подій 1917, саме тому першим відвідувачем, хто залишив свій автограф у «Книзі відгуків» музею став ветеран КПРС з 1919 року А.С. Ярешко. Другу сторінку заповнювали своїми відгуками вже вчителі та учні восьмирічної школи №1.

У 1973 році музей отримав звання народного. З 1982 до 1991 був філіалом Донецького обласного краєзнавчого музею.  А з 1992 музей є самостійним міським історико-краєзнавчим.

Програму ювілейного святкування вела науковий співробітник музею Ася Львівна Аренсбург. Вона зачитала вітання від міського голови С.Д. Давидова: «Саме вам випала особлива місія – зберігати та передавати історичну спадщину для нащадків». З вітаннями до дружнього музейного колективу звернулися начальник відділу культури О.О. Хоменко, директор школи мистецтв О.А. Кошкін, директор центральної бібліотеки  Т.В.

Оратовська, друзі музею  художники О.М. Катунін, О.В. Приходченко, член Національної спілки художників Украйни В.В. Байбара, який подарував музею свою картину, поет та фото документаліст М.І. Мілян, його чудова фотовиставка експонується у ці новорічні святкові дні у стінах музею. Художник та поет А.І. Константинів прочитав урочисту оду на честь музею. Всіхпорадував українськими народними піснями  народний вокальний ансамбль «Горицвіт».

Серед гостей були колишні директори музею В.Ф. Перевозник, Т.М. Курцева, головний редактор «Провінції» М. Разпутько, освітяни директор ЗОШ №5 В.О. Кухар, завідувач ДНЗ №34 О.І. Устінова та ін..

І.Бредіхін