Ковід наступає: за день — 37, з початку епідемії — 202

Опубликовано moderator - Nov 16

Минулий тиждень став по зараженню коронавірусом вкрай тривожним. 2 листопада вперше з початку епідемії в Костянинівській ОТГ було протестовано 37 захворілих (раніше найбільш хворих за день було 14). В обладміністрації такий сплеск пояснюють тим, що перелічені хворі виявлені раніше, їх не встигли внести до загальної статистики.

Ось яка динаміка була протягом тижня:

2.11 — 37; 1.11 — 6; 31.10 — вмер 59-річний костянтинівець; 30.10 — 1 (дитина); 29.10 — 6, жертвою став 54-річний мешканець Костянтинівки; 28.10 — 1; 27.10 — помер 82-річний костянтинівець.

З початку пандемії хворих в нашій громаді — 202, — 8 в Іллінівській ОТГ.

Взагалі по області захворіло 11736 (жовтень — 8178), померло — 139 (жовтень — 84).

“Тверезим поглядом — ситуація складна, але контрольована”

Цей вислів на брифінгу 3 листопада голови обласної військово-цивільної адміністрації П.Кириленко заспокоює. Загальне заповнення ліжок 67%, хоча на минулому тижні доходило до 100%. Ми самі питали у людей, що щойно виписалися з ковід-відділень — в коридорах койки не стоять. Як нам вони розповіли — приблизно половину медикаментів (десь на 6 тис. грн.) вони придбали за свої кошти. Інші надали в лікарні.
Очільник області проінформував, що в грудні будуть відкриті ще повністю обладнанні два заклади третьої черги для хворих. Поки що на Донеччині ковід лікують у 28 лікарнях, на 2167 ліжках, в тому числі 166 інтенсивної терапії.

На загал в області працює 9 лабораторій по тестуванню, в т.ч. 5 комунальних та 4 приватних. Вони виконують 1600 тестів за добу. Керівництво області визнає, що це мало, тому поставлене завдання, щоб у грудні цю цифру довести до 2,5 тисяч.

“Головне — коли захочете здавати тест при нормальному самопочутті, то думайте, що може цей тест потрібен комусь для збереження його життя”, — просить П.Кириленко.

Павел Олександрович офіційно визнав, що звільнив з посади виконуючого обов'язки головного санітарного лікаря області за те, що він працював не якісно і не швидко.

Також було ще раз висловлено, що тепер на ПЛР-тестування направляють людей тільки з симптомами Ковід-19.

“Хто волає про негайний загальний карантин — включіть мізки!”

Ми залишаємося у «помаранчевій» зоні. Небезпека росте і люди стали вимагати закрити все, що можна закрити. На що наша землячка Анна Тузова дала відповідь у фейсбуці:

“Подивіться на цифри! Всього дві смерті людей працездатного віку. Найбільша кількість смертей — люди похилого віку. Діти взагалі легко переносять вірус — у вигляді легкого ГРВІ. Якщо введуть ще один гребаний карантин, то нашій і без того жахливій економіці прийде кришка!!!

Я ще від першого карантину не відійшла, коли на порятунок мого маленького бізнесу мені довелося взяти кредит для оплати оренди і звільнити всіх співробітників, які теж їсти хотіли! І таких підприємців, які ледве вижили — тисячі. Увімкніть свій мозок, досить істерії і просити карантину!!! Ви, б..., де, в високорозвиненій країні живете???? Кому-то держава надала допомогу в період карантину? Я перехворіла Ковідом і мені не допомогли ані маска, ані САНІТАЙЗЕР. Два тижні полежала, встала і далі побігла працювати...”.

Мешканці Костянтинівки скаржаться на те, що діагноз Ковід не ставлять, навіть коли двостороннє запалення легень. І є випадки, що люди від цього помирають, так і не дочекавшись черги на тестування. Таке враження, що лікарям не дозволяють погіршувати статистику.

“На тому тижні поховали сусіда, працював на відомому підприємстві. Усі симптоми Ковіду були, але тест негативний. Помер від пневмонії. Кажуть, багатьох заразив на роботі, — пишуть в редакцію. — В нашому місті смертність від Ковід не показують, від слова зовсім. В інших містах чомусь завищують покази смертності від ковід, а в нас нулюють. Мабуть, щоб не доплачувати лікарям?..”.

Соб.кор.