Чи збудують в Костянтинівці Нью-Васюки?

Опубликовано admin - Jul 30
Моня, почему у вас лещ с мягким знаком?
— Какого завезли, таким и торгуем.
Анекдот

Спостерігаючи за перипетіями боротьби щодо впровадження революційних змін в комунальній сфері, за допомогою Корпорації «КомЕнерго», мимоволі згадується, як Остап Бендер малював жителям повітового містечка перспективи перетворення його в Нью-Васюки. Правда, на відміну від довірливих васюківців, не всі в нашому місті беззастережно повірили у швидкі зміни. Дехто саркастично усміхався, а деякі, як наївні васюківці, роззявивши рота, слухали, як керівник «КомЕнерго» видавав аванси. Утім, ми пам’ятаємо, що Остапу вдалось втекти, залишивши васюківцям порожню касу.

На мій погляд, при владі у місті люди, які навіть найкращу ідею сплюндрують. Придивіться, як встановили біля під’їздів лавочки, або провели там же освітлення. Але на сьогодні стан надання комунальних послуг такий, що, мабуть, ГІРШЕ НЕ БУДЕ. Та й вибору у нас немає. Згадаємо, як починалась в місті комунальна реформа.

«Депутаты с третьей попытки одобрили создание Службы единого заказчика. После доклада вице-мэра Александра Шинкаренко и непродолжительного обсуждения, решение о создании Службы единого заказчика было принято большинством голосов. Причинами столь крутых перемен в один голос была названа поездка в Краматорск, где служба единого заказчика действует уже несколько лет» (Р.Кривов. «Провинция» № 43 от 26.10.2005 г.).

Не пам’ятаєте хто був доповідачем? Згадайте позаминулорічну публікацію:

«В Константиновке зам городского головы взял «на лапу» 2 тыс. гривен. В ходе оперативных мероприятий, проведенных совместно работниками прокуратуры Донецкой области и УБОП задержан при получении взятки заместитель Константиновского городского головы. Сумма взятки составила 2 тыс. гривен. Об этом «Острову» сообщили в пресс-службе прокуратуры Донецкой области. Услуга чиновника состояла в непроведении на одном из предприятий проверки правил обращения с отходами. Уголовное дело возбуждено по ч. 2 ст. 368 УК Украины – «Получение взятки». Указанному лицу уже предъявлено обвинение. В настоящее время подозреваемый по решению суда взят под стражу. Дело находится в проведении следственного отдела прокуратуры Донецкой области» («Обозреватель» 13.02.2006 р.).

Усі депутати малювали у своїй уяві майбутній комунальний СЕЗовський рай, не розуміючи, що навіть найкращу ідею вщент зруйнують виконавці.

«Воодушевившись опытом соседей, депутат Любовь Земскова даже предложила выделить новой структуре (СЕЗ) побольше денег на организацию абонотделов» (Р.Кривов. «Провинция» № 43 от 26.10.2005 г.).

І де ж ці «абонотделы»? Я мав сумніви щодо створення СЕЗ не тому, що ідея погана. Адже в багатьох містах вона працює і тому застерігав:

«…вирішують комунальні проблеми, як, наприклад, створення Служби єдиного замовника. Це ж якими потрібно бути недоумками, щоб навіть припустити, що Міськгаз, Тепломережа чи Енергосбут довірять цій службі збирати гроші» (Ярослав. «Провинция» № 3 від 16.01.2008 р.).

Проминуло менше ніж три роки і мою думку підтвердив Ю. Розумний: «…многие депутаты поверхностно относятся к своим обязанностям и документам и мало уделяют внимания их сути. А потом выглядят глупо» (О.Панина. «Провинция» № 27 от 02.07.2008 г.).

За три роки точка зору керівників міста кардинально змінилася:

«По реорганизации СЕЗа доклад держал, как ни странно, не начальник управления ЖКХ Н. Мартыничева, а сам заместитель городского головы А.Демченко. Он активно обвинял городской СЕЗ в непригодности для работы в условиях рыночных отношений, в недостаточной технической оснащенности и закрытости от контроля извне, а также в неумении предоставлять потребителю услуги необходимого качества» (О. Панина. «Провинция» № 27 от 02.07.2008 г.).

Усім давно відомо, що колір кішки не впливає на її продуктивність по виловлюванню мишей. Тому мешканцям міста особливо перейматись не варто. Поза усякого сумніву тариф на обслуговування будинків і прибудинкової території поступово збільшиться і може сягнути долара за квадратний метр. Але при такому розкладі потрібно дуже уважно придивитись до угоди, яку запропонує ця «КомЕнерго-Костянтинівка». Якщо цей договір буде відрізнятись від затвердженого Постановою Кабміну № 560 від 12 липня 2005 р., то це означатиме, що компанія хоче впровадити методику Остапа Бендера. І якщо встановлення тарифу відбудеться точно таким незаконним шляхом, як це відбувалось дотепер, то місцева влада виступить як надійний помічник Остапа, такий собі сучасний Кіса Вороб’янінов.

Потрібно нарешті усім зрозуміти, що Корпорація «КомЕнерго» створена під виділені державою кошти на реформування комунального господарства. Саме тут і «заритий собака»:

«Правительственная программа реформирования отрасли до 2012 г. рассчитана на привлечение в ЖКХ кредитных ресурсов и денег частных инвесторов и на внедрение в отрасли рыночных отношений. Финансирование из госбюджета на уровне 1 млрд. грн. в год, по словам господина Кучеренко, пойдет на покрытие процентов кредитов, взятых на энергосбережение. «Отрасль требует вливания сотен миллиардов гривень. Также господин Кучеренко отметил, что правительство вскоре разработает программу плавного роста тарифов: «Чтобы за четыре года они вышли на полную самоокупаемость» (Экономические известия).

Не залишилась осторонь від лобіювання інтересів Корпорації «КомЕнерго» і газета «Знамя индустрии» від 17.07.2008 р.:

«…жилищный фонд у нас …обслуживается …без должного контроля за расходованием средств и качества услуг» (Залевский В.П.).

Та хто ж вам таким розумним заважав контролювати якість послуг і запобігати розтринькуванням коштів?
«…корпорация имеет возможность вкладывать в улучшение содержания жилфонда и повышение качества услуг значительные, накопленные за годы своей деятельности, собственные средства» (Лобас О.Н.).

Та невже? «КомЕнерго» довгі роки накопичувала власні кошти, щоб викласти їх для покращення послуг і утримування житлового фонду міста Костянтинівки. Мабуть вони ці довгі роки тільки про це й мріяли.

Про таку заповітну мрію — нарешті витратити свої накопичені гроші повідомляє і потенційний керівник «КомЕнерго-Костянтинівка»:

«Корпорация инвестирует собственные деньги в энергосбережение, техническое обеспечение жилищно-коммунальных служб и т. д.» (Мартыничева Н.А.).

Впевнено, передбачаючи майбутнє, повідомляють й інші великі знавці комунальних справ:

«…корпорация выполняет все обязательства, предусмотренные договором на оказание услуг. Затраченная сумма на ремонты и благоустройство — это и есть инвестиции, которые в данном случае минуют карманы наших чиновников» (Музыкантова Г. А.).

З її слів випливає, що до тієї щасливої миті, коли надходитимуть інвестиції від «КомЕнерго», грошики не оминали глибокі кишені чиновників? А люди все гадали, чому немає послуг, ремонтів і благоустрою.

Звичайно, вислухати усіх корисно. Але треба пам’ятати, що скільки не кажи «халва», в роті не посолодшає, і скільки сухарика не розмочуй, булочкою він не стане… Потрібно зрозуміти, що головна мета приватника — заробити гроші.

«Для нас самое главное — получить прибыль», — проголосив цю мету президент Корпорації «КомЕнерго» О.І. Адамов (О.Панина. «Провинция» № 30 от 23.07.08 г.).

І все ж таки прихід на занедбаний комунальний ринок приватної компанії — добрий знак. Впровадження Корпорацією «КомЕнерго» інформаційного програмно-технічного комплексу автоматизованої системи надання послуг і їх оплати «City Manager» подає надію на якісну роботу.

А надійний і найдійовіший контроль за кількістю і якістю наданих комунальних послуг можуть здійснювати лише самі мешканці будинків, звичайно, якщо, знову-таки, це буде передбачено угодою. Тобто, повинно існувати просте правило: є послуга — є оплата, немає послуги — нема і оплати. Я маю на увазі такий запис в угоді, який би дозволив отримувачу послуг засвідчити своїм підписом факт її надання. І тільки при цій умові надавач послуг отримає гроші. І при таких умовах немає жодної різниці, яку назву матиме «компанія». І тільки тоді будь-який «кіт у мішку» чарівним робом перетвориться на кота, який справно ловитиме мишей.

ЯРОСЛАВ. [email protected]

Comments

Молодец Ярослав! Одобряю! Поддерживаю! Так им, правильно написал. Продолжай дальше. Поверь, это интересней чем про Туркменистан.