У День Прапора над Костянтинівкою вперше майоріли два прапори - синьо-жовтий і червоно-чорний

Опубликовано admin - Aug 23
Printer Friendly, PDF & Email

Спочатку о дев'ятій ранку в рамках офіційних урочистих заходів міста та району на площі біля Палацу культури підняли державний прапор.

Годиною пізніше біля пам'ятника загиблим воїнам АТО в небо злетіли два прапора: національний жовто-блакитний і червоно-чорне полотнище - символ боротьби за незалежність і свободу. Останнє - вперше в історії нашого міста. Ініціатори акції - ветерани АТО, громадська організація «Гайдамаки» і патріотична громадськість, підняли, як символ військової слави і боротьби, пам'ять про патріотів і бойових побратимів.

- Це прапор українського козацтва, а гайдамаки - його спадкоємці. Тому і підняли два прапори. І ми, коли були на Західній Україні, в Буковелі шукали, де б там придбати червоно-чорний прапор. У деяких вони над будинками висіли. А нам казали, що у них такого немає і їх хлопці навпаки, привозять цей прапор зі Сходу, з Донбасу, - говорив один з «гайдамаків», заступник начальника штабу цього формування, Андрій Балан. - Звідти, з Західної, ми привезли національний прапор, як символ єднання країни. А козацький прапор, який ми підняли тут, нам передали друзі з Києва. Пізніше ми передамо його в міський музей.

До речі, як кажуть історики і фахівці з геральдики, всупереч поширеній думці, ні ОУН, ні УПА не належить «авторство» цього символу. Він має набагато більш давнє походження, хоча і почав використовуватися в кінці 80-х років XX століття галичанами на акціях разом з національним, синьо-жовтим прапором. Недарма ж він присутній на знаменитій картині І.Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султану».

Редакція “Провінції” в цей день оновила свій прапор та вітає городян та гостей міста зі святом!

Вл. інф.