В Костянтинівці покажуть найкращі документальні фільми міжнародного фестивалю “86”

Опубликовано admin - Sep 04
Printer Friendly, PDF & Email

З 31 серпня по 10 вересня у містах Донецької та Луганської областей в рамках проекту “86: Післямова” пройдуть покази найкращих документальних стрічок міжнародного фестивалю кіно та урбаністики “86”. Частину робіт приїдуть представляти самі режисери та герої фільмів.

Програма “86: Післямови” складається з короткометражок учасників кіномайстерні MyStreetFilms, яку вже 3 роки проводять у межах міжнародного фестивалю кіно та урбаністики “86”. Молодим режисерам пропонують зняти історію зі своєї вулиці. Цього разу майстерня була присвячена Донеччині та Луганщині.

“Один наш учасник - Валерій Пузік - їздив знімати стоматологічну бригаду на фронті. Він сам був добровольцем на війні кілька років назад і почувався досить безпечно, хоч звісно ми хвилювалися. Але це було не найстрашніше. Нашу наймолодшу режисерку звати Руся Амбросімова. Це 14-річна дівчинка з Мар’їнки - фактично, передмістя Донецька. Кожного разу мені страшно вмикати новини і чути про чергові обстріли її рідного міста. При цьому я мегащаслива за Русю, бо це найталановитіша 14-річна дівчинка в Україні і майбутня режисерка, - розповідає продюсерка MyStreetFilms-Рубіж та директорка фестивалю 86 Надія Парфан. - Загалом же наша мета - аби тепер ці фільми про схід мали змогу побачити самі мешканці Донеччини та Луганщини. Адже тут саме їхні земляки, сусіди, друзі розповідають про рідний регіон, показують рідне середовища своїми очима, руйнують рубежі живими голосами”.

Протягом трьох днів у Костянтинівці на КіноСхідцях командою «86» та «Вільний простір «D.R.U.Z.I» буде відтворено атмосферу фестивалю у Славутичі з кінопоказами, презентаціями, дискусіями та творчими зустрічами з авторами та організаторами.

Окрім Костянтинівки, покази "86: Післямови” пройдуть у Маріуполі, Краматорську, Слов'янську, Сєвєродонецьку та Рубіжному. У програмі також будуть і відомі “блокбастери” світової документалістики, які в різні роки демонструвалися на фестивалі 86. Серед них - фільми про Чорнобиль “Чорнобильські бабусі” та “Російський дятел”, стрічка про подорож світом сучасної творчості “Від станції до станції” та фільм, що оспівує юнацькі пригоди сучасної молоді “Усі ці безсонні ночі”.

Фільм “Російський дятел”, який на кінофестивалі «Санденс»-2015 здобув Гран-прі за найкращий закордонний документальний фільм, особисто приїде презентувати Федір Александрович - головний герой та художник-постановник стрічки. “Такі культурні події необхідні на сході, адже голодомор, Друга світова війна, Чорнобиль та сучасна війна - це одне ціле, один ланцюг радянського минулого, яким скуті всі ми. І нам потрібна переоцінка цього минулого”, - підсумовує Александрович.

Вхід на всі покази - вільний.

Розклад кінопоказів у Костянтинівці:

8 вересня, КіноСхід(ці) (кінотеатр на Торецькій, колишній "леніна").

19:00. Відкриття події, кінопоказ "MyStreetFilms-РУБІЖ", зустріч з авторами (Марія Ворончук (фільм "Гірник"), Михайлов Корольов, (фільм "Шум всесвіту" (фільм про Слов'янськ і Краматорськ), Михайло Бакузов (фільм "Рубіж реальності" (фільм про Краматорськ).

9 вересня, КіноСхід(ці) (кінотеатр на Торецькій, колишній "леніна").

19:00. РОСІЙСЬКИЙ ДЯТЕЛ, зустріч з головним героєм фільму Федором Александровичем.

10 вересня, КіноСхід(ці) (кінотеатр на Торецькій, колишній "леніна").

19:00. ЧОРНОБИЛЬСЬКІ БАБУСІ, зустріч з Надією Парфан - кураторкою і співзасновницею фестивалю кіно та урбаністики "86".

Усі подробиці можна знайти на сайті http://www.86.org.ua/ та на сторінці Вільного простору DRUZI у мережі Facebook.