ЛЮБОВ І ГОЛУБИ

Опубликовано moderator - May 08

На початку ХХ сторіччя розведення голубів було загальним захопленням бельгійської нації. Опинившись за кордоном, як тільки умови життя та праці заробітчан ставали нормальними, бельгійці неодмінно заводили голуб’ятні.

Цю сторінку життя бельгійських заробітчан за кордоном докладно висвітлювала національна преса. Так, газета «Вісник Шарлеруа» у номері від 17 березня 1907 року помістила невеличке повідомлення «Голубівництво»:

«Минулої неділі в Костянтинівці була проведена перша виставка бельгійських мандрівних голубів у Росії.

Журі під головуванням месьє Жюля Пюйсана з Ажимону, директора – розпорядника дуже добре виконало свою місію.

Були виставлені двадцять чудових голубів. Перший і другий чоловічі призи були виграні месьє А. Дюссо (А. Dussart), з Монсо, з 21 і 20½ пунктами, а перший жіночий приз, – месьє Дюбрук (Dubrucq), з Моленбеку, з 19 очками.

Першому переможцю дістався гарний годинник а другому – годинник з боєм.

Свято вдалося.

(Дріб’язок (1 рубль) розданий бідним)».

Мало що змінилося в Бельгії з початком ХХІ сторіччя. Бельгійці люблять розводити почтових голубів, проводити змагання серед цих красивих птахів. В березні 2019 інформаційні агенції поширили таке повідомлення: «Фламандський голуб Армандо став найдорожчим голубом з коли-небудь проданих у світі. Його лоту присуджена рекордна вартість у 1.252.000 євро при продажі на аукціоні в місті Кнесселаре, в східній Фландрії».

Організатор продажу — аукціонний будинок «Pipa». П'ятирічний Армандо є багатократним чемпіоном голубиних перегонів, які дуже популярні в Європі. Суть голубиних перегонів в тому, що спеціально навчених птахів одночасно випускають в небо, і вони повинні здолати підготовлений маршрут і повернутися в розплідник. Голуб, який повернеться до хазяїна швидше з усіх і стає переможцем.

Хазяїн голуба відмітив, що "навіть не мріяв про таку ціну". За його словами, ставки на торгах різко піднялися з причини зацікавлення двох китайських ентузіастів голубиних перегонів. Вони перебивали пропозиції один одного: попередній рекорд продажу голуба не перевищував 400 тисяч доларів. При цьому 5-річний голуб Армандо вже не бере участь в перегонах — його купили для розведення інших "чемпіонів".

Той самий голуб за міліон — Армандо / Фото BBC News

Колись наше місто було засновано саме бельгійцями. Як вони розпланували, так дотепер і розташовані у нас промислові зони, парки, житлові квартали. Навіть деякі церкви відновлюються саме там, де вони при бельгійцях стояли. Навіть голубиний спорт в наше місто завезений скоріш за все бельгійцями.

До 1917 Костянтинівка майже нічим не відрізнялася від Бельгії. Бельгійці і приїхали сюди, щоб побудувати тут «10 провінцію Бельгії». Як бачимо, навіть змагання, які вони у себе дома проводили, бельгійці проводили і у нас.

Меншовики, які домінували в робітничому русі Донбасу та Костянтинівці, це були соціал-демократи європейського типу, які з буржуазією домовляються. В своїх Європах щось у них вдалося побудувати. Якийсь варіант соціально орієнтованої держави. Навіть голуби свою ціну мають.

І.Бредіхін, Д.Чістов

Михайло та його "бакінець", про яких "Провінція" писала 10 років тому в статті "Он подарил городу «бакинцев»":

...Главное богатство, которое он всякими правдами и неправдами смог вывезти из Баку, был десяток голубей породы «бакинец». Михаил говорит, что вырос в обыкновенной бакинской многоэтажке, во дворе которой мальчишки держали голубятни. Вначале отец категорически запрещал ему заниматься этим недоходным делом. Но когда Миша стал самостоятельным, сразу обзавелся «бакинцами». В Константиновке, в своем доме, он смог завести голубей столько, сколько душа пожелала. Сейчас их у него около 60 штук.