Карта міста - це те, що зараз повинно бути справжнім Бахмутом, незалежно від того, зруйнований він чи захоплений
Я, як завжди, опинився в ролі того героя гаршинівської "Червоної квітки", який, коли його медбрати тягнули до психлікарні, кричав: "Я ПРИЙШОВ ЗРОБИТИ РЕВІЗІЮ ЦЬОМУ СУМАСШЕДШЕМУ ДОМУ!".
А мова йде про занурення в процес перейменування вулиць, згідно Закону про деколонізацію та деімперіалізацію, Бахмуту. Так, знищенного, так, захопленного - але команда Реви (нагадаю - Олексій Олександрович - двічи рекордсмен: перше - самий старий мер з 1990-го року, друге - отримав за місяць саму велику в державі "мерську зарплату" 200 тис грн), думаю після нажиму зверху, пішла на це.
Так що, як багато моїх друзів, в т.ч. краєзнавців, в т.ч. ті, що воюють - плюнути, послати всіх, сказати "не на часі"? З 1990 року було не на часі - і що воно дало?
Я вирішив цим зайнятися, знаючи - що команда Реви може й читати мої пропозиції не буде. Тим паче вони зробили так, що Робоча група при Бахмутській військової адміністрації, яка вже визначила, які будуть вулиці, "дала шанс" тим, в кого є пропозиції - подавати їх. Але в той же час організувала в місцях де гуртуються бахмутяни так звані "анкети опитування", де сотні людей просто ставили "галочки" під їх назвати, тим самим підтримуючи тій "фруктово-сепарсько-лагідний бутерброд", який "наваяла" робоча група.
Головне - як я можу пройти мимо, коли можна ще раз зануритися в історію мого рідного українського Бахмуту, шукати нові імена, назви, події?!
Зараз легко ридати, що Бахмуту немає, опускати руки. Я вважаю, що, навпаки, в інформаційній війні - це можливість дати потужний бій русні.
Але бій треба було давати ревінської команді за те. що вони понапридумували. Тільки за те, що немає назви вулиці - Дмитра Чернявського,єдиного Героя України, лицаря Небесної Сотні - їх вже треба розганяти!
Тепер дивіться, що вони дали з 100 назв на перейменування:
Зоряна, Бузкова, Липнева, Шовковична, Волошкова, Клинова, Весняна, Паркова, Зеленого Гаю, Квіткова, Привітна, Садівників, Фруктова, Тополина, Травнева, Горіхова, Мистецька, Керамічна, Мрії, Поштова, Прозора (?!), Фермерська, Комунальників (!?), Енергетиків, Заводська, Котеджна (!!!???), Технічна, Академічна, Творча, Соляна, Авангардна, Журналістів (ревінських, ригівських???), Громадських діячів (таких же?), площа Привокзальна (але є така вулиця!), Тупикова (я б назвав Тупік Команди Реви:).
ЦЕ ВЖЕ ПУСТОПОРОЖНЯ ТРЕТИНА!
Інша частина назв - така ж пустопорожня українських діячів, які ніколи ніякого відношення до Бахмуту не мали:
Панаса Мирного, Глібова, Гонти, Калнишевського, Сагайдачного, Довженко, Вернадського, Каденюка (його, бідного, пхають у всі міста, тільки б не місцевих велетнів), Залізняка, Курбаса, Симиренка (за яблука - дуже спірна фігура), Богуна, Сухомлинського, Яворницького, Рильського.
ОСЬ ВЖЕ Й БІЛЬШЕ ПОЛОВИНИ!
Додайте до цього - "православні" - Храмова, Миколаївська, Велика Покровська, пустопорожні "нейтрально-патріотичні" - Вільна, Європейська, Незламна, Оборонців,Добровольців, Волонтерів, Переможна (???), Фортечна, а також Ізюмська (чому, блін???), Національної гвардії, Вартових неба (красиво - але сують скрізь!!!).
ВЖЕ 80% - НІЧОГО СВОГО, ЗНОВУ УКРАЇНА ДЕСЬ ТАМ, У НАС НІЧОГО НЕ БУЛО! БУЛО, БЛІН, ВИ ПРОСТО НІФІГА НЕ ЗНАЛИ ТА ЗНАТИ НЕ БАЖАЄТЕ!!!
Я б погодився та залишив би лише оцю десяточку, бо є серйозні засади -
Хвильового, Вальха, Петренка, Героїв Азова (але полку "Азов"!), Мухіна, Братів Гончаренків, Барвінок, Пантелеймона Куліша, Микити Шаповала (чому не Родини Шаповалів!!!???), Кінна (там була до 1917 року), Котляревського, Просвіти.
Ще вони залишили вулицю 8-го березня...
Під час війни - це білий прапор, це здача у полон!
Нехай мене не хочуть слухати. Але прийде час... Як прийшов час БАХМУТУ, вами ненависного.
Ось пропозиції, над якими я, насправді, ретельно працював багато десятиріч. Ось вона історія справжнього, українського, нашого Бахмуту:
Перш за все, щоб не було засілля прізвищ, вулиці:
Збереженого Тризуба - хлопець зберіг державний герб у 14-му, за що про нього було згадано на інавгурації Президента Порошенко.
Та інші - про які можна безкінечно говорити:
Революції Гідності
Армії УНР
Оборонців Донецького аеропорту
Героїв ОУН-УПА.
Кіборгів
Героїв АТО
Пластова
Хортицька.
Трипільська.
Помаранчевої Революції.
Нью-Йоркська
Гельсінської групи.
Званівсько-Лемківська.
Бахмутської Тероборони.
Чумацького шляху
Політклубу "Пошук".
Переселенців-бахмутян
Донецьких сонетів.
Війська Запорозького.
Антимосковського повстання.
Прапору України
Героїв України.
Денисенківської Писанки
Героїв Крут
Холодного Яру.
Січових Стрільців
Фундаторів Бахмуту українського
Торецька
Праведників світу
Небесної Сотні
Галицька
Волинська
Подільська
Буковинська
Гуцульська
Дніпровська.
54-й бригади ЗСУ.
Карпатська
Таврійська.
Дронівська
Велесова
Топалка Шендрика
Уявляєте, як красиво можна зробити, якщо надати назви вулицям героїв казок, автори яких мали відношення до Бахмуту:
Кози-Дерези
Жабки-мандрівниці
Снігової Королеви
Ось та Ась
Заячий пастух
Дошкільники будуть гордитися, що живуть в такому місті! Але, якщо вихователі ригі - не знали і знати не хочуть!
Ясна річ, що формула -
Мазепи
Петлюри
Бандери
Повинна бути обов'язково, це як ТРИЗУБ, як ПРАПОР - не обговорюється, якщо ви дійсно не ригі, з парадигмою путлера в голові.
І це повинні бути головні вулиці - Чайковського, Горбатова, Лумумби!
Також, якщо "не засцяли" русні - обов'язково повинні бути назви:
Шухевича, Мельника, Коновальця, Дудаєва, Шептицького, Маркіяна Шашкевича, Чорновола, Миколи Міхновського
Дмитра Донцова.
До речі - вкрай важливо, щоб вулиці носили ім'я не тільки чоловіків (пресловута гендерна справедливість:). Ось:
Ірини Олійник - зв'язкова УПА, жила та похована в Бахмуті
Дніпрової Чайки.
Поліни Нятко
Світлани Решетової
Людмили Огнєвой
Али Горскої
Аделі Мерейнес
Що ми знаємо про Бахмутське духовне училище?
Я б так і назвав - вулиця Бахмутського духовного училища, бо це альма-матір для багатьох українських постатей, а скільки імен було знищено, особливо після того, як його вчителі та студенти (що підтримали УНР) стали базою Артемівського вчительського інституту, якіх було "викашено" в 37-38 роках...
Але є ім'я засновника училища - людини, яку ненавидили московіти за те, що дружив с запорозькими козаками -
Феодосія Макаревського
Юхима Сіцінського - вчителював в училище, став видатним істориком України, написав "Історію Поділля".
Що вже говорити про такого ж репресованого та розстріляного спочатку ученика, а потім викладача училища
Миколи Чернявського.
Юрія Миролюбова.
Артема Мирошніченко
Григорія Баглюка.
Степана Хмари
Івана Карабиця
Василя Стуса
Дмитра Чернявського
Данила Шумука
Івана Дзюби
Юрія Ряста
Сікевича
Болбочана
Романа Іваничука
Леонтовича.
Степана Васильченко.
Олекси Тихого
Сашка Добровольського.
Родини Суярко
Йоганна Гюльденштедта.
Сергія Гончарова
Ігоря Козловського.
Мацієвського - Герой України (що перед смертю сказав "СЛАВА УКРАЇНІ!") - загинув під Красною Горою - Бахмутської громади
Коцюбайло-Да Вінчі - Герой України, що також загинув на теренах нашої громади.
Йоанна Лук'янова
Нижче обгрунтування пропозицій -
1.вул. Ангеліної - вул. Просвіти
Підтримую пропозицію Робочої групи
2. вул. Б. Горбатова - вул. Симона Петлюри
Знакова фігура доби УНР. Обов'язкова для маркування українського Бахмуту. Український державний, військовий та політичний діяч, публіцист, літературний і театральний критик. Є нащадком давнього козацького роду. Організатор українських збройних сил
3. вул. Ватутіна - вул. Григорія Баглюка.
Розстріляне Відродження. Жив у Бахмуті, працював головним редактором журналу "Забой". Репресований та розстріляний. Вулиця поряд з існуючою вул.Гайворонського - його побратима по літературній роботі.
4. пров. Ватутіна - пров. Григорія Баглюка
Див. вулицю Баглюка.
5. вул. Воїнів-інтернаціоналістів - вул. Дніпрової Чайки.
Відома хрестоматійна письменниця. Її "Коза-дереза" стала народною казкою. Мешкала в Бахмуті.
6. вул. Гагаріна - вул. Джохара Дудаєва.
Символ боротьби з рашизмом. Борець за свободу Чеченскої Республики Ичкерия. Вбитий руснею.
7. вул. Гаршина - вул. Гаршина (чи Жабки-мандрівниці)
Вважаємо помилкою перейменування цієї вулиці та втрату цього ім'я на карті Бахмуту. Всесвітньо відомий письменник, твори якого перекладені більшостю мов світу. Його казки призивають до боротьби за свободу. Казки Гаршина - вже надбання всесвітнього мистецтва. Тому, якщо Робгрупа не погодиться - назвити цю вулицю персонажем та назвою його самої відомої казки, яку знають всі українські діти - Жабки-Мандрівниці
8. вул. Гвардійська - вул. Юрія Миролюбова.
Письменник світового рівня, автор чи той, хто знайшов та зберіг пам'ятку дохристіанського слов'янизма "Велесову книгу".
Народився та виріс у Бахмуті. https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%BB%D1%8E%D0%B1%D0%BE%D0%B2_%D0%AE%D1%80%D1%96%D0%B9_%D0%9F%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87
9. вул. Герцена - вул. Поліни Нятко
(1900-1994) - символ української пісні 20-х років (особливо у Бахмуті, де вона тоді виступала та жила), відома українська радянська акторка, режисерка і театральна педагог, народна артистка України. Закінчила школу Миколи Лисенко, вчилася у видатних Марії Старицької, Івана Мар'яненко, працювала в театрі ім. Івана Франка, «Березіль» та інших театрах країни. З 1921 року викладала у драматичних студіях при різних театрах, з 1940 по 1960-і — у Київському інституті театрального мистецтва ім. Івана Карпенка-Карого. Серед учнів: Ада Роговцева, Еліна Бистрицька, Юрій Тимошенко, Юхим Березін. Створені акторкою неймовірні образи Беатріче, Лісової Мавки та інших. Активно працювала й у кіно, на радіо та телебаченні. Примітний внесок у популяризації творчої спадщини Тараса Шевченка, художнім читанням поезій якого вона віддала понад шість десятиліть (наші батьки та діди чули її по радіо). Ролі в поемі «Гайдамаки» (театр «Березіль»), у кінофільмах «Коліївщина» і «Прометей» за творами Тараса Шевченка. Знялася в кіно: «Позбавлені дня» («Без сонця») (1927, ВУФКУ), «Шельменко-денщик» (1957), «Поема про море» (1958), «Роки дівочі» (1961), «Зелена гілка травня» (1961), «Дипломати мимоволі» (1978), «Смужка нескошених диких квітів» (1979) та ін.
10. вул. Глінки - вул. Велесова.
Велес - у слов'янській міфології бог-опікун багатства, покровитель торгівлі, музики, мистецтва, поезії.
Автор чи той, хто знайшов та беріг легенталру "Велесову книгу" Юрій Миролюбов народився та виріс у Бахмуті.
11. вул. Горького - вул. Артема Мирошніченко
(9.05.1983 — 5.12.2019), по звірячому забитий п'яними молодяками, які ненавидили українську мову. Артем волонтер, плів сітки для військових, чистив картоплю для годування поранених у Першому добровольчому мобільному шпиталі імені Миколи Пирогова, допомагав армії, чергував у шпиталях, брав активну участь в патріотичних акціях та місцевої громади, був активістом ГО «Бахмут Український». З початком російської агресії принципово розмовляв винятково українською мовою.
12. пров. Горького - пров. Артема Мирошниченко
Див. вулицю
13. вул. Декабристів - вул. Небесної сотні
Визнаний державою символ жертовності, боротьби за можливість Україні мати свій, європейський вибір.
14. пров. Декабристів - вул. Степана Хмари
Нещодавно, на жаль, померлий Герой України, символ боротьби за Україну від шістдесятництва до сьогодення.
15. вул. Добролюбова - вул. Миколи Чернявського.
Один з головних символів українського Бахмуту. Видатний письменник та поет(хрестоматійний!) в Бахмуті навчався та викладав.
А головне - вперше видав тут друковане українське слово - збірку своїх віршів "Донецькі сонети" та ще декілька книжок, що пропагандують Україну та рідну мову.
16. вул. Ентузіастів - вул. Івана Карабиця.
Один з самих видатних композиторів сучасної України. Навчався в Бахмутському музичному коледжі, який носить його ім'я.
17. пров. Жуковського - вул. Збереженого Тризуба
На честь збереженого герба України, який вісів на будівлі міськради, що зберіг в себе школяр з Бахмуту, тоді 16-річний юнак Петро Зубар. Важко уявити, яка б доля спіткала хлопця, якби бойовики знайшли тризуб, який весною 2014-го року вони збили з будівлі. Мати хлопця, інвалід, зазначала, що було дуже страшно, але, очевидно, не можна було іншого нічого зробити.
Цей факт було озвучено під час інавгурації Президента України Петра Порошенко.
18. вул. З. Космодем'яської - вул. Василя Стуса
Поет - сучасний Шевченко. Неймовірно потужний символ української Донеччини.
Хто його не знає - не знає і не розуміє наш український край.
19. пров. З. Космодем'яської - пров.Василя Стуса
Див. вулицю.
20. вул. І. Івкіна - вул. Романа Шухевича (виходить на Бандеру)
Видатний український політичний та державний діяч. Військовий. Генерал-хорунжий, головнокомандувач Української повстанської армії та голова Секретаріату Української головної визвольної ради. Якщо ті, хто займається перейменуванням - українці, вони обов'язково зроблять одну з вулиць його ім'ям, бо це буде як потужний постріл по рашистах.
21. вул. Ірини Левченко - вул. Светлани Решетової.
Одна з самих відомих поетів Бахмуту, що що завжди писала українською. Видала збірки, автор слів гімну Бахмуту, педагог, борець за рідну мову та культуру під час радянської окупації, збирач та пропагандист творчості земляка Володимира Сосюри. Боролася та писала вірші на підтримку повернення ім'я Бахмут місту.
22. вул. Козаченка - вул. Бориса Вальха
Підтримую пропозицію Робочої групи.
23. вул. Колгоспна - вул. Холодного Яру.
Легендарна місцевість на межі степу і лісостепу, в самому серці України, одна з найяскравіших сторінок визвольної боротьби в Україні. Це приклад, як невеликі числом, але сильні духом – можуть успішно боротися з набагато сильнішим ворогом.Урочище, де в 1 тис.до н.е. збудували укріплення скіфи, в 13 ст. був збудований монастир. У 30-х роках XVIII століття в Холодному Яру була організована Холодноярська Січ - головна база гайдамаків. Тут у 1768 року розпочався національно-визвольний рух 1768-1769 років у Правобережній Україні - Коліївщина. Саме на території Холодного Яру, у Чигирині, була столиця гетьманської України за славних гетьманів Хмельницького та Виговського. Саме тут святили ножі гайдамаки. У 1840-х роках тут побував Тарас Шевченко, який згадує про Холодний Яр у поетичних творах “Гайдамаки” та “Холодний яр”. У 1918 році тут діяли загони, які боролися проти денікінців (революційний комітет «Чигиринська республіка» під проводом Свирида Коцура), і повстанські загони прихильників УНР, що вели боротьбу проти радянської влади. У 1919-1922 роках під прапором Української Народної Республіки діяли повстанці Холодноярської Республіки, яка мала 15-тисячну селянську повстанську армію, і як частина УНР, проіснувала до 1922 року, коли більшовики обманом заманили отаманів у засідку. Проте навіть у полоні, в стінах Київської в’язниці, ватажки повстанців перебили охорону, захопили зброю і спробували звільнитись. Під час нерівного бою всі вони загинули смертю героїв.
Повстанці воювали з чорним бойовим прапором, на якому срібною ниткою було вишите гасло: «Воля України або смерть».
24. вул. Комунальна - вул. Українських Січових Стрільців
Український добровольчий легіон — українське національне військове формування в складі австро-угорської армії, сформоване з добровольців, які відгукнулися на заклик Головної Української Ради 6 серпня 1914 і стояли під проводом Бойової Управи. УСС були першими українськими частинами Австро-Угорщини, відібраними за національною ознакою, вплинули на створення військового словництва, термінології, фольклору, пісні й музики, для устійнення форми українського однострою (мазепинка).
25. вул. Космонавтів - вул. Фундаторів Бахмуту українського
Одне з самих активних сучасних громадських об'єднань громади. Виросла з волонтерської групи, що з’явилася навесні 2014 року, коли в місті почалися заворушення, з’явилися незаконні військові формування, приїхали перші переселенці. Спочатку вона складалася з кількох мешканців міста, які не бажали приймати реалії «русского мира». Вони прикладали зусилля для встановлення закону та миру в Бахмуті. .Займалася та продовжує займатися допомогою ЗСУ, допомога дітям-переселенцям; проектами, спрямованими на утвердження національної ідеї в Бахмуті.
Вулиця Космонавтів - де вона проводила заходи та збиралися її члени. під керівництвом ніні покійних Сергія Гончарова та Сергія Николаєнко.
26. вул. Крилова - вул. Михайла Петренка.
Підтримую пропозицію Робочої групи.
27. пров. Кутузова - вул. Торецька
Після того, як Бахмут став районним центром однойменного району, місто просто зобов'язане відзначити на своїй карті саме велике місто (до 2014-го року - 70 тис населення!) району - Торецьк. Яу відзнака побратимства та взаємодопомоги.
28. вул. Леваневського - вул. Дмитра Чернявського
Єдиний Герой України, лицар Небесної Сотні, який народився та виріс на теренах Бахмутської громади (Хромове). Його було по звірячому вбито російськими бойовиками 13 березня 2014 року в Донецьку, коли він займався обороною мирного мітингу за Україну.
В Краматорську, інших містах вже є чи подані назви вулиць імені Дмитра, в Бахмуті на будівлі школи № 18 була відкрита дошка його пам'яті, школі надане його ім'я,Кабінет Міністрів України 15 листопада 2017 р. заснував в числі стипендій імені Героїв Небесної Сотні для студентів та курсантів закладів вищої освіти державної форми власності, які здобувають вищу освіту стипендію імені Дмитра Чернявського за спеціальністю «Економіка», у Львові на будівлі Економічного факультету львівського університету йому відкрита дошка пам'яті.
29. пров. Леваневського - пров. Андрія Мельника
Український державний, військовий та політичний діяч. Полковник армії УНР, Голова Проводу Українських Націоналістів, другий голова ОУН. Один з найближчих соратників полковника та засновника ОУН Євгена Коновальця.
Особливо, на думку громадських активістів Бахмуту, важливо мати вулицю з такою назвою, тому що це умовно буде також відзначити нашого живого героя - Андрія Мельника, який завжди боровся з "ватою" в Бахмуті, а зараз бореться з руснею на передові.
30. вул. Лермонтова - вул. Праведників світу
На цій вулиці в Бахмуті мешкала Праведник народів світу - бабуся відомої активістки Світлани Кравченко. Вона має всі документи.
Пропозицію ініціювала єврейська громадська організація з міста Дніпро.
31. вул. Ломоносова - вул.Галицька
Вулиця, назва якої означає один з мальовничих регіонів нашої держави, що показує яка різнобарвна та яскрава у нас держава.
32. тупик Ломоносова - вул. Волинська
Вулиця, назва якої означає один з мальовничих регіонів нашої держави, що показує яка різнобарвна та яскрава у нас держава.
33. пров. 1-й Ломоносівський - вул. Подільська
Вулиця, назва якої означає один з мальовничих регіонів нашої держави, що показує яка різнобарвна та яскрава у нас держава.
34. пров. 2-й Ломоносівський - вул. Буковинська
Вулиця, назва якої означає один з мальовничих регіонів нашої держави, що показує яка різнобарвна та яскрава у нас держава.
35. пров. 3-й Ломоносівський - вул. Гуцульська
Вулиця, назва якої означає один з мальовничих регіонів нашої держави, що показує яка різнобарвна та яскрава у нас держава.
36. вул. М.Лєскова - вул. Дніпровська.
Вулиця, назва якої означає один з мальовничих регіонів нашої держави, що показує яка різнобарвна та яскрава у нас держава.
37. вул. Макарова - вул. 54-й бригади ЗСУ.
54-та окрема механізована бригада імені гетьмана Івана Мазепи — механізоване з'єднання Сухопутних військ Збройних сил України чисельністю у бригаду. Під час самих запеклих боїв дислокувалася у Бахмуті.
38. вул. Матросова - вул. Карпатська.
Вулиця, назва якої означає один з мальовничих регіонів нашої держави, що показує яка різнобарвна та яскрава у нас держава.
39. вул. Маяковського - вул. Таврійська.
Вулиця, назва якої означає один з мальовничих регіонів нашої держави, що показує яка різнобарвна та яскрава у нас держава.
40. вул. Медведєва - вул. Андрія Шептицького
Один із найвидатніших провідників української церкви й національного руху першої половини ХХ ст.
41. вул. Миколаєва - вул. Данила Шумука
Одна з найбільш знакових та видатних фігур України, яка похована на Донеччині. Увійшов до Книги рекордів Гіннеса, як людина, яка більше всіх у в світі відсиділа у тюрмі за ідеологічними мотивами (за Україну). Президент США ставив його на один рівень з Нельсоном Мандейлою. Член ОУН-УПА, ватажок Норильського повстання, член Гельсінської Групи. Останні роки життя мешкав та помер у Покровську.
42. вул. Мічуріна - вул. Героїв Крут
Крути – символ боротьби за незалежність України у ХХ і ХХІ століттях. Подвиг крутянців у 1918-му, як і всіх Героїв визвольних змагань, став прикладом для захисників України в сучасній російсько-українській війні.
43. вул. Можайського - вул. Дронівська.
Найулюбленіше місце відпочинку багатьох поколінь бахмутян. З висновками експертів перша Бахмутська сторожа була у Дронівці.
44. пров. Можайського - пров. Дронівський.
Див. вулицю.
45. пров. Нахімова - пров. Івана Дзюби.
Народився на Донеччині. Літературознавець, дисидент, Герой України, другий міністр культури України, автор памфлету "Інтернаціоналізм чи русифікація?", публікація якого стала одним із поворотних пунктів українського дисидентського руху. Співзасновник "Народного руху України", відіграв одну з ключових ролей у відновленні Незалежності України у 1991 році.
46. вул. Недєліна - вул. Людмили Огнєвой
12.04.1936 – 29.04.2022. за освітою радіофізик, за покликанням громадська діячка, журналістка, дослідниця й майстриня. Була головою Донецького відділу “Союзу Українок” (1998–2017), заступником директора громадського музею “Смолоскип”. Живучи завжди у вирі культурного життя свого краю, пані Людмила не цуралася гострих тем, завжди ставала на захист несправедливо замовчуваних героїв української минувшини, активно їх популяризувала. Вона є автором понад семидесяти брошур і книг. Неодноразово бувала в Бахмуті, в т.ч. зі своєми експозиціями.
47. пров. Недєліна - пров. Али Горской.
Постать, яку відкрила для Донеччини Людмила Огнєва. Українська художниця та дисидентка, громадська діячка, одна із засновниць та найяскравіших творчих особистостей покоління руху шістдесятництва, одна з перших представниць андерграунду, діячка правозахисного руху 1960-х в Україні. По звірячому вбита кгбістами.
Жила і працювала на Донеччині, де була в когорті Стуса, Тихого, Світличних.
48. вул. Недогібченка - вул. Юрія Ряста
Визнаний (перш за все київськими митцями) український поет. Народився у 1945-му році на Донеччині (Костянтинівка), працював у Часів Ярі, неодноразово бував у Бахмуті приймав участь у літературному об'єднанні газети "Вперед". Видав кілька неймовірних збірок, де, на думку літературознавців, як ніхто інший висвітив тему МАТЕРІ. Студіював українську філологію у Донецькому державному університеті. Працював викладачем на Донеччині й Київщині, в Музеї народної архітектури та побуту України, журналістом у газеті “Сільський час”.
Останні йчас мешкав у Києві, де й помер під час Майдану у 2014-му році, не витримало серце.
49. вул. Некрасова - вул. Героїв полку "Азов"
Підтримую пропозицію Робочої групи, але додати слово "ПОЛКУ"
50. вул. Нестерова - вул. Богдана Мухіна
Підтримую пропозицію Робочої групи.
51. вул. Носакова - вул. Армії УНР.
З лютого 1917 по квітень 1918 року — збройні формування Української Народної Республіки. Боролася за Україну на теренах Донеччини.
51/1 вул. Оборони - вул. Оборонців Донецького аеропроту (ДАП) - символ подвигів добровольців та ЗСУ в 2014-2105 роках.
51/2 пров. Оборони - див. вул.
52. вул. О. Кошового - вул. Братів Гончаренків
Підтримую пропозицію Робочої групи - Брати Антін і Юрій Гончаренки – організатори молодіжного скаутського руху в Бахмуті на початку ХХ ст., учасники українських визвольних змагань. Організаторами однієї з перших в країні скаутських дружин були гімназисти Антін і Юрій Гончаренки. Обоє братів – уродженці Бахмутського повіту. Антін Гончаренко у 1917 році стане скарбником українського військового клубу імені гетьмана Павла Полуботка, вступить до Богданівського полку і в якості лікаря Запорозької дивізії візьме участь у поході Болбочана на Крим. Юрій Гончаренко під час визвольної війни буде підполковником Армії УНР, а в еміграції стане членом Пласту у Закарпатті.
52/1 вул.Перемоги - вул. Бахмутського духовного училища - на пам’ять неймовірного навчального закладу, який заснували, в якому навчалися та працювали видатні діячи української історії та культури.
53. вул. П. Лумумби - вул. Гетьмана Мазепи
Український військовий, політичний і державний діяч. Гетьман Війська Запорозького, на землях якого був Бахмутський край, голова козацької держави на Лівобережній і всій Наддніпрянській Україні. Символ та прапор боротьби з московією.
54. вул. П. Осипенко - вул. Ганни Барвінок
Підтримую пропозицію Робочої групи.
Ганна Барвінок (Олександра Михайлівна Білозерська-Куліш, 1828 – 1911) – українська письменниця, фольклористка, мемуаристка, хранителька літературної спадщини свого чоловіка Пантелеймона Куліша. За сприяння Миколи Чернявського в Бахмуті в 1899 році було видано її брошуру-некролог «Щирі сльози над могилою П.О. Куліша».
(але чому немає вулиці самого Миколи Чернявського???)
55. вул. Оборони - вул. Володимира Сікевича
Видатний діяч армії УНР, який у 1917-18 роках боровся за український Бахмут та визволяв його від большевиків.
56. пров. Оборони -
57. вул. Павлова - вул. Пантелеймона Куліша
Підтримую пропозицію Робочої групи
58. вул. Партизанська - вул. Героїв ОУН-УПА.
Вони воювали на Донеччині, наприклад, Євген Стахів. Український народ не забуває своїх героїв. З його пам’яті ніколи не зітруться бойові подвиги героїв ОУН-УПА і будуть передаватися з покоління в покоління. Пам'ятаймо, що пролита кров воїнів УПА забезпечила нам сьогодні існування Української Самостійної Соборної Держави.
59. пров. 1-й Партизанський - пров. 1-й Героїв ОУН-УПА.
Див. вулицю.
60. пров. 2-й Партизанський - пров. 2-й Героїв ОУН-УПА.
Див. вулицю.
61. вул. Перемоги - вул.Болбочана
Український військовий діяч, полковник Армії УНР, очільник операції проти більшовиків на Донеччині з метою встановлення української влади. Учасник радянсько-української війни.
62. пров. Перемоги - пров.Болбочана
Див. вулицю.
63. вул. Першотравнева - вул.Революції Гідності
Символ та індикатор українства на Донеччині. Хто проти - проти України.
64. пров. Першотравневий - пров. Маркіяна Шашкевича
Видатна постать розвитку української мови та культури - рівня Котляревського-Шевченко.
Фактично перший в Україну на початку 19-го сторіччя почав перекладати біблію та читати проповіді українською мовою.
Перший у нових часах речник відродження західноукраїнських (галицьких) земель. Очолив «Руську трійцю», ініціатор видання альманаху «Русалка Дністровая» (1837). Виступав за рівноправність української мови з польською.
65. вул. Поповича - вул. Родини Шаповалів
Пропоную розширити пропозицію робочої групи - не тільки Микити Шаповала, але й його братів, відомих керівників Армії УНР - Миколи та Артема, а також дружини Артема -
громадської діячки, голови української громади у Франції (1948–1953).
66. площа Привокзальна, ст. Артемівськ II - вул. 1-го Запорізького пішого полку.
Разом з назвою треба зробити біля вокзалу великий стенд з відомою світлиною, де гайдамаки з цього полку їдуть на конях на фоні вокзалу.
Світлина - беззаперечний факт існування в Бахмуті цього полку.
67. вул. Пушкіна - вул. Романа Іваничука
Відомий український хрестоматийный, сучасний письменник. Неодноразово бував у Бахмуті (є згадки у спогадах).
68. пров. 1-й Пушкіна - вул. Кіборгів.
На згадку захисників Донецького аеропорту 2014-2015-й роки.
69. пров. 2-й Пушкіна - пров. Леонтовича.
Відомий український композитор, автор гімна Різдва "Щедрик". Жив та працював на теренах Бахмутського уєзду.
70. пров. 3-й Пушкіна - пров. Степана Васильченко.
Відомий хрестоматійний письменник. Жив на теренах Бахмутського району. Одна з його казок "Казка про Ось та Ась" була написана по замовленню Симона Петлюри, як антикоцапська казка
71. пров. 4-й Пушкіна - пров. Пластовий
Українська скаутська організація. Через ПЛАСТ пройшли багато борців за незалежність України
72. вул. Рабкорівська - вул. Хортицька.
Одна з головних українських святинь. Символ Війська Запорозького, якому були підпорядковані наші землі.
Один з головних підтверджень та потужних доказів, що наші землі - корінні українські.
73. вул. Раскової - вул. Олекси Тихого.
Велетень українства, член Гельсінської групи, якого рашисти по звірячому вбили у пермських таборах іноді гостював у своїй тетки, яка мешкала на цій вулиці на Ступках. Проукраїнська спільнота подавала пропозиції на цю назву на цій вулиці до 2022-го року.
74. вул. Ростовська - вул. Сашка Добровольського.
Сашко Добровольський - відомий дослідник діяльності українського руху на Донеччині (1921-1970).
Неодноразово бував у Бахмуті, в т.ч. з виступами та презентаціями книг. Його ім'ям вже назвали вулиці в деяких міста, рідни героя надали на це дозвіл.
75. пров. Ростовський - .пров. Сашка Добровольського.
Див. вулицю.
76. вул. Рум'янцева - вул. Героїв АТО.
В 2014-му році більшість героїв антитерористичної операції були добровольцями і сумлінно пішли захищати Україну на наших теренах.
77. вул. Сількорівська - вул. В'ячеслава Чорновола.
Символ боротьби України за Незалежність. Міста України з патріотичним керівництвом назвали цим Імям вулицю наряду з Мазепою, Шевченко, Бандерой.
78. вул. Смирнова - вул. Трипільська.
Назва на честь неймовірної стародавньої Трипільської культури, яка дала поштовх та стала базою для багатьох українських мистецько-духовних напрямків. В Бахмутському краю є пам'ятка природи "Трипільська печера", яка названа на честь однойменного села, яке заснували вихідці з теренів, де існувала ця культура.
79. вул. Сєрова - вул. Помаранчевої Революції.
Якщо члени робочої групи будуть проти цієї назви - значить вони залишилися рабами партії регіонів та живуть в антиукраїнській парадигмі. Тому треба буде всіх перевірити на участь в антиукраїнських антимайданних заходів, незаконних референдумах тощо.
80. вул. Спартаківська - вул. Кінна.
Підтримую пропозицію Робочої групи.
81. вул. Суворова - вул. Нью-Йоркська.
Бахмут став центром району і просто зобов'язаний мати назви по таких орігінальних населених пунктах, як Нью-Йорк, який було засновано у 19-му сторіччі переселенцями меннонитами. Але зараз це одночасно й символ держави, яка допомагає Україні перемогти рашистів.
82. вул. Тімірязєва - вул. Аделі Мерейнес
Засновниця у 1903 році найстарішої серед подібних шкіл Донеччини - Бахмутської школи мистецтв. Тоді приватну музичну школу. Випускниця Віденської консерваторії, де навчалася у німецького професора музики Поля де Конна та австрійського піаніста Антона Доора.
83. вул. Тітова - вул. Гельсінської групи.
Група, яка стала символом боротьби за права людини та за українство 60-х років. А її члени справжніми стовпами нашої держави: Стус, Тихий, Чорновіл, Лук'яненко, Шумук, Руденко та багато інших, в т.ч. донеччан.
84. вул. Толбухіна - вул. Званівсько-Лемківська.
Присвячується неймовірному селу та людям(лемкам), які були насильно переселені з рідних міст у Бахмутський край, але змогли зберегти батьківські коріння, україну в душі та серці - збудували головний Собор УГКЦ на Сході україни та монастир, Лемківський центр, а головне - традиції, які, наприклад, на Різдво, стали для бахумтян справжньою українською віддушиною, зануренням в давньо-українські звички.
85. вул. Толстого - вул. Івана Котляревського
Підтримую пропозицію Робочої групи.
86. вул. 9 травня - вул. Бахмутської Тероборони.
Славетна структура сучасного українського війська. Присвячується нашій територіальній обороні.
87. вул. Тургенєва - вул. Йоганна Гюльденштедта.
Відомий німецький природодослідник, академік. який зробив перший детальний опис Бахмуту в дослідженнях 1774 року: про фортецю, цитадель, вал, 5 воріт, 500 дворів, річку Бахмутку.
88. вул. Ушакова - вул. Євгена Коновальця
Український державний, військовий та політичний діяч, полковник Армії УНР, командир Січових Стрільців, член Стрілецької Ради, командант УВО, голова Проводу українських націоналістів, засновник та перший голова ОУН, один із ідеологів українського націоналізму
89. пров. 1-й Ушакова - пров. 1-й Євгена Коновальця
Див. вулицю Коновальця.
90. пров. 2-й Ушакова - пров. 2-й Євгена Коновальця
Див. вулицю Коновальця.
91. вул. Ціолковського - вул. Сергія Гончарова
Сергій Гончаров (25.05.1952–26.03.2018).
ПАНТЕОН УКРАЇНСЬКОГО БАХМУТУ. Один з самих активних громадських діячів міста. Особливо його діяльність проявилася під час нападу рашистів на Україну з 2014-го року. Він був одним із засновників та керівником найбільш потужної громадської організації в місті, що боролася за Україну та стала відомою по всій державі - "БАХМУТ УКРАЇНСЬКИЙ": від волонтерської самовідданої допомоги ЗСУ (у т.ч. військовим, що виходили з Дебальцевського котла) до боротьби з корупцією влади та ігноруванням її надати ім'я вулиці єдиного нашого Героя України Дмитра Чернявського.
92. пров. Ціолковського - пров. Сергія Гончарова
Див. вулиця Сергія Гончарова
93. вул. Чайковського - вул. Степана Бандери
Видатний український політичний діяч, теоретик і ідеолог українського національного руху ХХ століття.
Його ім'я є прапор українства, як Шевченко, Мазепа. Якщо не буде цієї назви ті, що займаються перейменуванням назавжди увійдуть в історію, як антидержавні фігури, з радянським мисленням, та вірними рабами партії регіонів.
94. пров. Чайковського - пров. Степана Бандери
Див. вулицю.
95. вул. Чапліна - вул. Чумацького шляху
Ця шлях чумаків за сіллю, що є українським символом нашого краю. Також ця вулиця буде згадкою про наших містян-патріотів, які назвали так один з самих перших новітніх ресторанів міста.
96. вул. Челюскінців - вул. Політклубу "Пошук".
Назва організації - зібрання проукраїнських активістів та політичних діячів в Бахмуті, що почалося наприкінці 80-х років 20-го сторіччя, яке перетворилося в потужний рух за Україну. З нього пішли місцеві осередки Просвіті, Народного Руху, Демократичної, Республіканської та партії Зелених України, а також багато інших антирадянських (Меморіал) та національних організацій. Вже померли Борис Сініцин, Олександр Лабенський, живі професор Василь Суярко та Іван Бірчак
97. вул. Червоносільська - вул. Феодосія Макарієвського.
Відомий український священник, історик, музейний експерт та православний церковний педагог 19-го сторіччя. Заснував Духовні училища в нашому місті.
За один вислів: "Бахмут — стародавнє займище малоросійського народу", він заслуговує пошани та повинен "стріляти та вбивати" цім русню.
98. пров. 1-й Червоносільський - вул. Юхима Сіцінського.
Видатна постать українського краєзнавчого руху. На його честь названі вулиці в Хмельницькому Кам'янець-Подільському. Учасник автокефального руху, історик, краєзнавець, археолог, педагог, громадський діяч. Мешкав у Бахмуті - викладав в духовному училищі.
99. пров. 2-й Червоносільський - вул. Ігоря Козловського.
Видатна фігура сучасної донеччини - філософ, учасник Донецького Євромайдану, полонений "Ізоляції", голос сумління нашого краю. На жаль нещодавно помер.
100. пров. 3-й Червоносільський - вул. Переселенців-бахмутян.
Зараз всі бахмутяни стали переселенцями і потребують підтримки та пошани. Назвати вулицю - найменше і найпростіше, що можна для них зробити.
=============================================================
Додаток - вулиця Ірини Олійник
НАЗВАТИ ВУЛИЦЮ В БАХМУТІ, КОЛИ БУДЕ ДЕРЕВІЗАЦІЯ
ІРИНА ОЛІЙНИК
народилася на Львівщині 7 жовтня 1922 року. Після визволення Львова була агентом УПА, працюючи в Ратуші при совєцькому керівництві. Після арешту перебувала під слідством у тюрмі на Лонцького. Згодом її відіслали до Сибіру із забороною повернення на Батьківщину. Саме там, у вигнанні, народилася донька Лариса. Чоловік Ірини, так само репресований воїн УПА, помер на чужині. Після визволення разом з донькою оселились на Донеччині у Бахмуті. Померла Ірина Олійник на 89-му році життя 2011 року, а її донька переїхала на історичну Батьківщину до Львова 2014 року.
Ми розповідали про це з 14-го року, коли нам про це розповіла вчителька історії в медицинському училищі Лариса Стольникова-Олійник.
Чому це потрібно було і залишається тільки нам, а тим хто отримував та отримує зарплату за історію, культуру, освіту в Бахмуті абсолютно пофіг??? Хоча ні - вони вороги українського.
Я ЗНАЮ - ВОНИ ЦЕ ЧИТАЮТЬ, АЛЕ ЇХ ВІД ЦЬОГО НУДИТЬ!
- Войдите или зарегистрируйтесь, чтобы оставлять комментарии
- 64 просмотра