Мій авторитет – батько

Опубликовано admin - Feb 15

Що таке авторитет? Яке значення він має в житті людини? Чому саме на це ми звертаємо свою увагу? Кого я вважаю своїм авторитетом? На всі ці питання я спробую дати відповідь, також виявити, хто для мене може бути взірцем.

Давайте, взагалі, порозмірковуємо над самим терміном авторитет, що саме він в собі несе, як може впливати на нас. Авторитет полягає у визнанні видатних досягнень, знань, умінь, навичок, здібностей тієї людини до кого відчуваєш повагу. Його особливого становища в суспільстві, значення для людства. Авторитет — це психологічний стан особистості, що виконує соціальну роль. Він проявляється та підтримується у виявленні поваги, врахуванні думки, симпатії з боку інших. Взірцем може стати не кожен, а лише та людина, яка викликає в тебе прагнення досягти успіхів. Своєю думкою я наголосила, що авторитетом може бути тільки людина, але це – велика помилка багатьох. Авторитет - це любов та наслідування того, що викликає у тебе повагу. Прикладом для наслідування може бути сім’я.

Розмірковуючи над цим питанням, я дійшла висновку, що авторитетом для мене є людина, яку я добре знаю, відчуваю кожен її крок, розумію її почуття у тій чи іншій ситуації, уявляю себе у даному випадку на її місці. Окрім цього, це дуже близька мені людина – мій Батько. Так, батько з великої літери. Запитаєте, чому саме він? Чому, наприклад, не мати? По-перше, я вважаю, що якщо я – дівчина, то не обов’язково, що авторитетом для мене має бути людина моєї статі. Це було б неправильно. По-друге, моя мати дуже м’яка людина, вона хвилюється за кожну дрібничку, а я б не хотіла наслідувати ці риси, бо в сучасному світі треба бути найбільш твердою. Кожна мати у важких ситуаціях, що стосується її дитини, розгублена. І моя - не виключення. У ній немає такої витримки й витривалості, яка є у батька.

Почнемо з того, що мій батько – досвідчена людина, яка знає сенс у житті. Він підказує мені, як вчинити у тій чи іншій ситуації, наставляючи до рішучих, але правильних дій. Каже, що не треба діяти зопалу. Я завжди спостерігаю, як батько приймає рішення у різних ситуаціях, з яких, як мені здавалось, виходу немає. Але, на моє здивування, його рішення, його вихід виявляються вірними та практичними. Що мені більше подобається у моєму батькові, так це практичність, бо в теперішньому світі - це значна та важлива риса.

Але що ж такого значного зробив мій батько, що став для мене авторитетом? Я вже багато чого розповіла про свого татка, однак хотілось би визначити його найважливішу якість - доброчинність. На долю батька випало чимало випробувань. Ще змалку йому доводилось багато працювати, аби родина жила у достатку. У часи юнацтва, таткові теж діставалась тяжка праця, аби заробити на хліб. Але він ніколи не забував про своїх рідних і завжди їм допомагав, як би тяжко йому не було. І тепер, будучи головою родини, знаючи тонкощі життя, маючи досвід, він намагається застерегти мене від помилок. Однак не просто застерегти, а навчити правильно застосовувати свої можливості.

У цьому житті кожен має знати своє місце. Маю на увазі те, що треба визначитися, ким ти будеш в майбутньому. Батько не тиснув на мене, але дав чітко зрозуміти, що я маю робити те, що в мене найкраще виходить. Також він пояснив, що в такій ситуації престиж не має значення, адже це те, чим я буду займатися все своє життя.

Незважаючи на всі таткові поради, можемо задатися питанням, чи завжди він вчиняє правильно? Кожна людина помиляється, ніхто з нас не ідеальний. Мій батько не є виключенням. Але, зваживши усі його якості та життєву позицію, для мене татко є і буде авторитетом.

Роза Исраелян,
8 Б класс Константиновской ОШ №3.

Победитель фотоконкурса
Выкл
Мій авторитет – батько
Конкурс